bugün

öyle bir an gelir ki bir de bakmışsın çevrende ne dost kalmış ne de canım dediğin sevgilin.. herşey bir anda boş gelir insana.. vay be dersin bu kadar mı seviliyormuşum ben.. iyi gün dostu muydu çevremdekiler dersin.. aslında hep yalnızsındır.. kimse yoktur aslında.. yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölürsün...
(bkz: olur öyle arada) kesin biri cikar ve bu igrenc mi igrenc sözü size söyler.
bunu ögrenci yurdunda disaridan gelen parti sesleri esliginde ders calisan ögrenci, verdigi mola sirasinda hisseder.
(bkz: yalnız hissetmek)
kişi başkasını yalnız hissedemez değil mi? saygılar...
seni yalnız hissedecek değildim ya!

tabi ki de kendimi yalnız hissedeceğim,
güçlü kılar adamı benden demesi.
tabi önce adam olmak gerekir.
yok önce yalnız kalacam sonra adam olurum dersen
birilerinden ayrı kaldıktan sonra hissettiğin yalnızlığın, adam olmak için bi anlam ifade etmediğini söylemek isterim.
şimdi kaybolup önce kendini yalnız hisset. hadi bakalım.
aynı ben lan. çok kötü bir durumsal. yalnız kalma duygusu. kimsenin olmamsı. çocukken en korkulan şeydi belki de. kimsen kalmazsa ne yaparsın ki? kimseyle bir şey paylaşamazsan nasıl yaşarsın ki. o değil de evde yalnızım ha şu an. bildiğin kimse yok. sapık gibi oldu bu arada. öyle değil lan. ailenin diğer iki bireyi haftasonunu geçirmek için başka bir eve gittiler. bildiğin tek başınayım. hayatımın bir provası sanki. bu arada canım sıkıldıkça iki de bir çıkan "fark var" reklamlarını "bok var" şeklinde söylüyorum. şahane yaşıyorum. bir de geceler, hep evden ne idüğü belirsiz sesler gelir ya ben hep evin diğer bireylerinden gelir sanırdım bu sesleri. değilmiş lan. bildiğin evden geliyor sesler. tabii o da haklı. yılların yalnızlığı var.ne yapsın?
bir konserde, sizin dışınızda herkesin çalan şarkıyı bilip, söylemesi gibi bişey; bazen de çalan şarkıyı, bir tek sizin bilmeniz gibi..
sözlükte gerçekten yalnız olan bu kadar insanları görünce şaşırmama sebep olan durum. onu bırak bende yalnızım sözlük. çevremde hep sahte insanların olduğu, gerçek dostları kaybettiğimi ya da olanın da benden çok uzak olduğunu farkettim. sevgilimin hiç bi zaman beni sevmediğini kendimi kandırdığımı farkettim. oysa ki şimdi bir dostum olması için neler vermezdim...
felakettir,hayatın acısı seni ölesiye yakar. aslında yalnız değilsindir belki de ama bunun farkına varmazsın,o büyük boşluğun içine düşersin. o boşluktan seni çıkarmasını beklediğin eller birer birer yok olurlar. bazen bir söz ,bazen bir bakış bile bunu hissettirir sana. bütün dertler geçebilecekmiş ama bu asla geçmeyecekmiş gibi gelir...
çok da üzmeyeyim ama dostlar,klasik olacak ama bu da geçer,bu gerçektir. bize de bazen o büyük acılara dahi tutunmak ve kendimizi kaybetmemek düşer *. yeter ki niyetimiz iyi olsun iyilikler bize döner *...
sadece hissetmektir. empatidir. aklı terk, ruhu derk eylemektir bir anlığına. esrik olmaya geçici esirliktir...
hayatta -ve elbet ki hayattan sonra da- kısa ya da uzun bir süreliğine her ademoğlunun başına illa ki gelecek hadisedir. zira hayat dediğimiz yol iniş çıkışlı olmasının yanı sıra, keskin virajlarla da doludur. bazen yanınızdakiler o virajları sizinle dönmek istemezler, yola başka bir yolcuyla devam etmek isterler. bazen de siz yanınızdakileri bir yük olarak görüp, yolun bilinmez bir noktasında bırakıverirsiniz sırtınızdaki yükleri ansızın. esas olan yalnız ya da değil yola devam etmektir.
yasam tarzimdir.
bazen aldatma olayına bile zemin hazırlayabilen duygu.
Melankoliye bağlayıp bağlayıp zırlak moduna giren tiplerin en büyük kozu. En iyi arkadaşı yanında teselli ederken ben çok yanlızım der ve adam yerine koymaz onu. Ha ...tir lan senlemi uğraşcam diyip en iyi arkadaşı da gider. Bu sefer daha çok zırlamaya başlar.Neden çünkü herkes onu bırakıyordur. Sperm artığımısınız anlamadım ki? Yan sanayi ürünü insanlar.
avazın çıktığı kadar yalnızsın aslında..!
en tabii hissiyattır. olması gerekendir. zamana yaymış olan insanlarda asosyallik gibi etkileri de vardır. fakat hepimiz bir birey olarak yalnızızdır ve kişi dışındaki bütün canlılar gelip geçicidir. buna aile de dahildir. maalesef bu olguyu kavramakta bir o kadar imkansızdır.
eski sevgiliye yeniden aşık olmaya neden olur bu duygu.
aman diyim.
sahip olduğun herşeyin hiç bir anlam ifade etmemesidir.
insanı uçurumun en dibine iten bir hisden, bir haberle en üste çıkma durumu.
tüm arkadaşların yanındayken bile nükseden duygudur. hiçbir şey eksik değilmiş gibi görünür ama o kadar yalnızsındır ki oturup bunu sözlüğe yazarsın.
can sıkılıp da birileriyle konuşmak için msn'e girildiğinde online kimseyi bulamamanın akabinde hissedilecek olan duygudur, bu durum "hepiniz beraber partiye filan mı gittiniz?" diye sitem ettirir.
mutlu olmak için neden aramaktır. neden bulamayınca sinir krizlerine girip sinirden ağlamaktır. an ve an mutlu olup tekrar mutsuzluğa düşünce şok etkisi yaratır. boktan bir olaydır. en iyi arkadaşın yoktur , sevgilin yoktur. ya da hepsi vardır sen rol yapıyorsundur ki bu da daha beteri. hayır bazen cidden adamın moralini bozuyor. lan diyorum dün ne güzel mutluydum antalyada olmasına rağmen sevgilimle konuştum , bayramda onun yanına gideceğim falan bugün canım hiç bir şey istemiyor. bu nedendir diye kendime sorduktan 10 dk sonra bu başlığı gördüm , ben de yazayım dedim. özet geçmek gerekirse mutlu olacağın kişinin seni seviyor olmasını bilipte umutsuzluğa kapılmaktır. yapacak bişey olmamasından , kendini eve kapatmışlığında verdiği sıkıntıyla bilgisayarı açıp kapatırsınız uğraşacak şey ararsınız. evin bütün odalarını malak gibi gezersiniz ama geçmez o duygu işte. lanet olsun lan.
'yanlızlık'' yazarsın da düzelten olmaz... işte o vakit yalnızsındır.
etrafında çokça insan olmasına rağmen, genelde ya sıkıntılı olduğun ya da aşık olmaya başladığın dönemlerde hissettiğin durumdur. son zamanlarda fena şekilde hissediyorum bunu. umarım aşık olmuyorumdur sözlük.*
birçok kişinin yaşadığı hadise.
güncel Önemli Başlıklar