1. .
  hurriyet gazetesinde koseyazarligi yapan ve okuyucularindan gelen her turlu ucurmayi gercek gibi kabul ederek kosesinde yazan yalcin bayer in icat ettigi habercilik yontemi. bu yontemde mesaj panosuna gelen ve asi astari olmayan her seyi buyuk puntolarla dokmek ve ertesi gun gelen aciklamayi kucucuk harflerle yazmak gerekir. bu haberlerin % 120 sinin akp aleytari olmasi dikkat ceker. nerdeyse abd deki kongre secimlerinden bile akp sorumludur. ben akp yanlisi degilim , oyumu da vermedim ama bu kadar sacmalamanin hicbir aciklamasi olamaz. asagida bugunku hurriyet gazetesindeki kosesinden bir alinti.lutfen dikkatli okuyun:

  Ben bir kağıt para kolleksiyonerim ama...

  BEN amatör olarak Türkiye Cumhuriyeti kağıt paraları koleksiyonu yapmaktayım. ilk Türk kağıt paraları 1927 tarihinden itibaren ingiltere'de Fransa'da ve Almanya'da basıla gelmiş, 1958 yılından itibaren Ankara Devlet Banknot Matbaası'nda basılmış ve 1958 yılından bugüne gelinmiştir.

  1927'den 2006 yılına kadar 8 Emisyon olarak basım yapılmış 8. Emisyon AKP zamanında yapılmıştır. 1-7 emisyondaki paralar alfabe sırasındaki harflere göre toplanmakta ve biriktirilmektedir. 7.Emisyon 10.000.000 A 36965397 ve bunun B'si de basılıp tedavüle çıkınca onu da koleksiyon ilave etmekteyiz.

  AKP'nin bastırmış olduğu paralarda ise büyük suiistimaller yapılmakta Türkiye'deki koleksiyoncuları da bu işten vazgeçmek noktasına getirmektedir.

  Dün yeni basılan 20 Ytl paranın G serisi çıktı 3 ay oldu halen temin edemedim. Araştırıyorum bir para satıcısı bende var dedi, 85 Ytl istedi. Neden dedim, artık tarama suretiyle para biriktirmeniz gerekmektedir, nedir o dedim, gösterdi. Şunu gördüm 20 Ytl G 58888888 serisini taşıyordu, diğer bir paraya baktım 20 A 01111111 ve B 01999999 gibi seri paralar satılmakta bu yeni paralar satılmakta bu yeni para için ikramlı 85 Ytl istenmektedir.

  Bir banknot matbaasının elemanı makinen başında durmuş bu şekilde bol sıfırlı, bol 5'li bol 3'lü rakamı olanları ayırt etmiş 85 Ytl'den satarak piyasada dolaşmaktadırlar. Böyle koleksiyonculuk olur mu? Dünyanın hangi ülkesinde paralar bu şekilde biriktirilmekte.

  Bir dedikodu; bu paraların ilk harfleri ve rakamları Bakanlara takdim edilmektedirler.

  simdi para koleksiyoncusu bir uyanik istedigi seri numaralarina ait paralari temin edememis. peki konunun akp ile ilgisi ne. akp nin bastirmis oldugu paralarda suistimal yapilmakta gibi bir sacmalama hakki nasil oluyor da hurriyet gibi bir gazetede yer buluyor.
  1 ... imhotep
 2. .
  bu turden haberciligin ikinci ornegini de yazalim ki tam olsun. akp iktidarinin ilk yilinda gelen bir mektupta soyle diyordu : ben ataturkcu bir insanim. gecen gun pendik civarindan gecerken seyhli koyu isimli bir tabela gordum. kanim dondu. akp liler koylerin isimlerini bile degistiriyorlar. halbuki seyhli koyu 300-400 yillik bir koydu ve ismi hep ayniydi.
  -1 ... imhotep