bugün

hayat bir yanılsamaysa; güzel bir yalana inanmak kadar güzel olan bir kafa var mı?
birde inanmak isteyenleri var bunun, yalan olduklarını bile bile.
ama en mutlu anlardan bir tanesi yalanların içinde olur be sözlük.
insanın kişiliğine göre yapılabilitesi değişen; çaresizliğine, boşvermişliğine bağlı olarak kendini kandırarak mutlu olabileceği süre boyunca gerçekleştirdiği eylemdir. sonu çoğu zaman hüzünle biter.
bilerek ve isteyerek yapıldığında başka bir dünyayı yaşamaktır. yani bir gerçek var ve onun yerine bir hayali, bir aldatmacayı seçmek. körü körüne olmayan bir inançla inanılıyorsa, yani bir başkasının kandırmacasıyla değil; yalan ve gerçeğin her türlü bilgisine sahip olarak. yalan olduğunu bile bile. bir çaresizlik vardır. inanmaktan başka bir yol yoktur. yalanı gerçeği ayırt edemeyip insanları kendi tanrısı haline getirenlerden daha doğru ve dürüst yanılsamadır. en azından sınırlarını kendin çiziyorsun. dayatma yok ama çaresizlikten sığınılan bir oda bir ev gibi.

hayat akışında en ufak bir farklı tercihte başka hayatı yaşıyoruz. nasip, kader deyip geçiyoruz. bir sürü anı başka duygularla yaşıyoruz. hangisinde samimiydi ve hangi anda doğrusunu yaptık? doğum ve ölüm arasına sıkışılan bir hayatta doğru ne yalan ne? gerçekten doğru, en doğru olan şey aslında doğru olan mıdır? veya bunun tam tersi konumdaki yalanlar? entry'nin sonunu bir yere bağlayamıyorum, tıpkı hayatım gibi. çok şey anlatmaya can atarken, siktir et deyip susmak gibi.
yalan olduğunu anlayamamaktır.
Bu aralar çaresizlikten midir nedir pek sık yaptığımız şey .
Doğrulara inanmamak anlamına gelmez eğer geliyorsa sorun vardır. Kim yalansız bir hayal kurar en azından inanmaz yahut kurduğuna.
bu ülkede nefes aldıgınız her dakika içinizde hissetiğiniz, alışkanlık yapandır.
dincilerin çok yaptığı bir eylem. peygamber ateistti desen inanırlar bunlar.
sağcı müslüman seçmenin her seçimde yaptığı şey.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.