bugün

aslında yarım olmayan, masum insanları kandıran bir $ey. gerçekte çeyrekten biraz fazla.
rating canavarı yerine trafik canavarına kurban olup ekrandan kaybolan, beyaz yalanlar ve saklı gerçekler üzerine kurulu romantik-komedi türündeki dizi. merve sevi ve de rahmetli barış akarsu yeri geldiğinde hüzünle yeri geldiğinde tebessümle insanlara aşkı göstermeye çalışmışlardır. senaryosundan oyuncu seçimine kadar oldukça başarılıdır.
ismini duymak bile kalbi acıtan dizidir.
"yalancı yarım"; içimizdeki öteki.
"yalanci yarim"; yalan söyleyip terkedip giden yar.
bir de hicaz makamında bir tsm eseri. *
her izlediğimde merve sevi'ye daha çok aşık olduğum garip ama çok hoş dizi.
gelmiş geçmiş en eğlenceli türk dizisidir.tekrar tekrar izlemeye doyamadığım barış akarsuyu ölümsüzleştiren O'nun sevenlerine bıraktığı çok güzel bi hatıradır...
izlediğim en güzel dizilerden birisidir. çok şirin ve komikti. merve sevi ve (toprağı bol olsun, nur içinde yatsın) barış akarsu'nun atışmaları hala aklımda.
emel sayın yorumu en güzelidir.
--spoiler--
sevmiş bulundum seni sevmez olaydım!
--spoiler--
merve sevi'nin ilk başrol oyunculuğunu aldığı dizidir.
çok eğlenceli bir diziydi. barış'ın ölmeysiyle doğal olarak bitti, ama ümit ve hulusi karakteri için tekrar izlenesi bu ülkede çekilmiş en iyi romantik komedi dizidir.
01.12.1973 tarihinde vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez' in bulunduğu, kemal sunal' ın ikinci sinema filmi. filmin konusu ise; Fabrikatör Derviş Beyin uçarı ve şımarık oğlu Ferdi son nişanlısından da ayrılmıştır. Babasının çıktığı iş seyahatleri ile nefes alan Ferdinin planları amcası Mahmut Beyin gelişi ve müstekbel gelin adayını görme konusundaki ısrarı üzerine suya düşer. Amcasının beğeneceği gibi bir gelin adayı bulmak çok zordur. Ama Ferdinin yardımına saf ve fakir kız Alev çıkar. Ferdi Alev ile evlenmek istediğini söyler. Bu yalana inanan Alev ve ailesi hemen düğün hazırlıklarına başlar ve olaylar eski nişanlının da geri dönmesi ile iyice karışır. oyuncu kadrosunda Emel Sayın, Tarık Akan, Münir Özkul, Metin Akpınar, Halit Akçatepe, Zeki Alasya, Turgut Boralı, Kemal Sunal bulunmakta.
baris akarsuyu ozledikce baris akarsu icin izlenilebilecek mantik disi dizi.
bir çırpıda 10.bölümüne geldiğim rahmetli Barış Akarsu'nun başrolde olduğu epey komik dizi. Gerek jeneriğin sözleri ve dizi içindeki sahneler Barış akarsunun geçirdiği kazayı anımsatmakta. Nur içinde yat.
yeniden izlemeye başladığım dizi. ah eski günler ah...

ruhu şad olsun çok iyi bir insandı rahmetli barış akarsu. her şeyden önce beşiktaşlıydı...
ismini görmek bile gülümsemenize yeter, öyle tatlı bir diziydi.
emel sayın ve tarık akanın başrollerini paylaştığı sevimli, güzel türk sinemasıdır.

--spoiler--
yalancı yalancı yalancı yarim;
sevmiş bulundum seni ,sevmez olaydım
--spoiler--
tarık akan, emel sayın, kemal sunal, münir özkul, zeki alasya, metin akpınar ve daha birçok dev oyuncuların oynadığı efsane fenomen bir film.
şu an starda metin akpınar pazara gittiği sahne.
edit: evinde star çekmeyen eksilemiş. ulan bunun nesini eksiledin a gavat?
kemal sunal'ın çok silik kaldığı türk filmi.
an itibariyle star'da. ulan bitmiş ameka.
.
48 ve 49. bölümlerin kolajında fark ettiğim üzere kaderin çizgisini tesadüfen çizen dizidir.

kotradalar sarışın kız diyor ki
"koray burası ne koyu ?"
koray: " cennet koyu"
barış akarsu'yu gösteriyor kamera.

son sahnede doğru naz tarık'a soruyor "nereye gidiyoruz"
tarık: "hulusi tekelioğlunun doğum günü partisine"

ve burda 49. bölüm bitiyor.

50. bölümün hiç çekilmemiş olduğunu düşünürsek ki sanırım öyle.

hiç gidilmeyecek bir doğum günü partisi var. bir farkla hulusi'nin değil barış'ın.

ve cennet koyu sözü içime oturdu.

serendipitye inanan biri olarak bu çirkin tesadüfleri içim yanarak fark ettim.

bir de otomobil uçar gider diye jenerik şarkısı vardır .

otomobil uçar gider
ömrüm gibi geçer gider
ben talihin peşindeyim talih benden kaçar gider

böyleydi işte şarkısının sözleri.

ve güzel yolcu güle güle diyordu en son.

şimdi bu söz benden geliyor ve birçok seveninden güzel yolcu güle güle.

cennet koyundasındır.

barış akarsu ...

Bu yoruma Sonuna kadar katıldığım dizidir.
Benim için çok özel olan barış akarsuyun oynaması zaten çabası.
Bi zamanlar knight'daki karakterimin nickiydi. Uzgun.
Hayatımda hiç izlemediğim dizi.
Arkadaşlarimin anlattigi kadariyla konusunu bilirim sadece.
yapımcılığını Nahit Ataman , Oktay Barkan , Seyfettin Özkasap , Ertem Eğilmez'in üstlendiği 01 Aralık 1973 yapımı türk filmi. usta aktör zeki alasya bu filmde hüsnü karakterini canlandırmıştır.
An itibartiyle star tv'de yayınlanan, kaçıncı olduğunu bilmediğim tekrarını izlediğim güzel filmlerimizden biri. Yine zevkli, yine güzel.
an itibariyle star tv'de yayınlanan dizi.

bak sözlük nedenini bilmiyorum ama milyar kez izlediğim tek türk dizisi.