1. 1.
  yalan üretmek için beynin sürekli olarak çalıstığı için gerçek olan önermedir.
  2 -1 ... anitta
 2. 2.
  ''yalan söylemeyi becerebilen kişinin zeki olması'' gereken başlıktır. cünkü her yalan soyleyen zeki olmaz, yalan soyleyip bunu yediren insan zekidir.
  4 ... damdaki deli
 3. 3.
  yalan söyleyen insanın zeki olması bir durum değil gerekliliktir.repertuarı zengin olan bir yalancının hedef kitlesine karşı her zaman sorumlulukları vardır.onun muhatabı bir değil onlarcadır.birine attığı yalanı bir başkasına da söyleme banelliğinden uzak olması gerekliliği,geçmişte attığı yalanı aynı kişiye tekrar sallamaması için kimlik ve sima kontrolü,gelecekte atılacak yalanların hazırlık sürecinin sağlam geçmesi gibi çok yönlü düşünme onu zeki olmaya itmiştir.ama gel gör ki o zekavetinin yanında yalancıdır da..
  2 ... kecaspy
 4. 4.
  kendisinin yalancı oldugunu anlayanın daha zeki oldugu gercegiyle bunalıma girebilecek ama girdiği bunalımı örtbas edebilecek ** canlı varlık türü.
  1 ... daedelus
 5. 5.
  yalandan yalana fark var. Sırf yalan söylüyor diye zeki kategorisine girme lüksü kimseye verilemez. Alamet i farikası inandırıcılık boyutunda gizli üstadım.. Diğer türlü ben neyleyim karavana sıkılan içi doldurulmamış hayal mahsüllerini..
  1 ... el nina
 6. 6.
  yalancı insanın zeki olması söylediği yalanların arkasında durabilmesiyle paralellik gösterir.
  ... passion
 7. 7.
  bakalım üstad bu konuda ne söylemiş;

  "çevreme bakındım, yalancıların çoğu unutkan ya da aptal... kötü ve korkak...
  yalanı böylelerinin eline düşüren büyük zekalara kızdım."

  özdemir asaf

  durumu sanırım açıklıyor, yüreğine sağlık üstad.
  5 ... iremim
 8. 8.
  doğru olmayan önerme. yalancı insan zeki olamaz. zeki insan yalan söylemeye ihtiyaç duymaz. o insan, o zeki insan öyle bir insandır ki öyle bir yaşar ki(allah allah) yılandan korkmaz yalandan yolu geçen herkesle bir gün bir yerde buluşmaktan bülent korkmaz gibi.
  (bkz: bana bir daha böyle şeylerle önerme)
  3 ... minder amiri
 9. 9.
  eğer yalan söylediği ortaya çıkmıyorsa zeki kabul edilebilecek insandır.
  ... legendary
 10. 10.
  zekayı salt iyilik kaynağı olarak algılamak zekiliği aksakallı dede formuyla eşleştirmek anlamına gelebilir.oysa beynin çalışma kapasitesi,algı ve çözümleme hızıyla birlikte müdahil olma potansiyeli iyilik standardı anlamına gelmemektedir.yalancılık ile zekavet arasındaki olmak zorunda olan bağ,kompleks düşünen kişinin bir zihin sıralaması ve olayları ayırdedebilme hızıyla ifade edilir.aynştaynın zeki olması yalancı olmasına referans gösterilemeyeceği gibi, cem uzanın büyük bir bilimsel keşif gerçekleştirmesi mümkün değildir.haa çalışıp bilim adamı olsun ciğerimi yesim.
  ... kecaspy