bugün

Doğruyu söylemenizde bir sakınca olmadığı halde, yalan söyleme ihtiyacı duymanız bu hastalığa yakalandığınızın delaletidir.
(bkz: mitomani)
günlük yaşantılarında gerçek dışı fikirlerle insanları yönlendiren, aynı zamanda belli bir amacı olmayan kişilerdir.
bu hastalığa dürtü kontrol bozukluğu da denir.
tedavi olması şarttır.
hic bi zaman tedavisi mumkun olmayan.

zarar vermemek adina insanlardan soyutlarsiniz kendinizi en olmadi kendinize fisildarsiniz yalanlarinizi..
hükümetin hobisi durumuna gelmiş ciddi bir tehlike.
Sucuk yer 'yumurta yedim' der, turunde insan modelidir.
Tedavi edilmesi gereklidir.
aslında bu entryden sonra sağ taraftaki bir türlü dolmayan çubuk dolacak gibime geliyor.:/
Bu öyle bir merettir ki farkında olsan da engel olamazsın diline . Ben yalan soylemeyecegim diye Şartlarsın kendini sen susarsin dilin söyler . Ve hep kaybedersin . Hem kendini , hem de sevdiklerini..
Mitomani denmektedir ..
kabataş olayı .
müslüm gürses in efsanevi tokadıyla iyileştirilebilecek hastalıktır.

- seviyor musun?

+ evet

- yalaaan söylüyorsuuun..
cumhurbaşkanında bile olabilen hastalıktır. aslında yalan söyleyebildiği için bu kadar yükselmiştir.
(bkz: liar liar)
Yüzüklerin efendisi yakalanmıştır bu hastalığa; Tüm Servetim Bu Yüzüğüm. Eğer Birgün Zengin Olursam Bilinki Haram Lokma Yemişimdir.
Bazı insanlar saçma sapan şeyler için dahi yalan söylüyorlar ya, doğruyu söylemekten daha zor değil mi bu?

Sabah uyuyakalıp işe geç kalmış, uyuyakaldım demek yerine, trafikte bir aracın geri geri gelirken çarptığını söylüyor. Arkadaş, bu daha büyük bir risk değil mi, patron gel arabana bakalım dese ne diyeceksin?

Ya da akşam sen de gelsene diyorum, uyuyacağım demek yerine, babaannem kalp krizi geçirdi diyor. Yahu babaannenin cenazesine gelmedik mi biz birkaç kış önce?

Neyse, geçmiş olsun. Gerçekten zor hastalık.
kalıtsal mı yoksa sonradan olur mu acaba diye merak edilendir.
Ya insani ilişkilerde ticareti benimsemiş ya da ağzından çıkanın ne olduğunu bilmeyenler için.
hobi gibi bir şey sanırım.rahatlamak için yapılan bir spor dalı da olabilir.
dil kası yalan söylemekten gelişmiş.
çok sevimli.
yerim.
çevrem bunlarla dolu.
hacı olanı var, zengin olanı var, fakir olanı var. çok yakın akraba olanı var.
leblebi gibi yalan söyleyebiliyorlar.
hatta birinden duyup şok olduğum bi mottoları var.
babam öldüyse yalan ölmedi ya.
töbe ya. allah islah etsin.
Hastalık olana mitomani diyorlar. Alışkanlık olana da karakter kanseri.

Mitomaniden muzdarip bir tanıdığım vardı. Kendi söylediği yalana bile inandığını gözlerinden görebilirsiniz. O yüzden hasta bu adamlar. Çok zor bir durum yakınları için de.