1. 1.
  inanılmaz bir hızla kötüye doğru giden ülkemizde, gerçeklerin ne olduğunu bilmeyenlere, göremeyenlere, oynanan oyunları anlayamayanlara yapılan serzeniştir aslında.

  seçimlerde, özellikle bazı belirli merkezlerde yaşayan kürt kökenli vatandaşlarımızın oylarını almak için dtp ile yazılı olmayan bir anlaşma ile çalışan iktidar partisinin oyunlarından biridir bu. dtp nin bağımsız ya da partiye bağlı aday çıkarmadığı ve sadece akp adaylarının seçime katıldığı, dtp yanlılarının da teşvikiyle akp adayının desteklendiği bi ton yer var bu memlekette.

  dtp lilerin bu kadar rahat oluşunun başka bir açıklaması olabilir mi? gerçi şu sıralar, araları bozuk. ama bakmayın siz, zamanında çoook anlaşmalar dönmedi değil her iki cephe arasında.

  asker pkk yandaşlarını rahatsız eder. asker laikliğe karşı olan herkesi rahatsız eder. atatürk ilkelerine bağlı her asker, laikliğe ve ülke bütünlüğüne karşı olan herkesi rahatsız eder. laiklik karşıtlığı denince aklınıza hangi parti geliyor? peki ülke bütünlüğüne göz koyanlar deyince aklınıza hangi parti geliyor ?

  peki şimdi askerin karşısında hangi iki parti var ?

  30 yıldır silahla verilemeyen hasarı verdi ergenekon yalanı bu ülkenin ordusuna. 30 yıldır verilemeyen zararı verdiler türk ordusuna. ergenekon örgütü diye bir şey yok. koskoca bir komplo hepsi. çamur at, yapışmazsa izi kalsın mantığı !

  pkk ile mücadelesi sırasında 3 kez cesaret madalyası alan "altay tokat" gibi bir askerin bile adını karıştırdılar ergenekona. yuh artık. adam dünyada ilk ve tek 3 cesaret madalyası olan bir asker. adam pkk ile çatır çatır savaşmış, nasıl pkk denen şerefsiz örgütün kuruluşunda görev alır yahu ? bununla nasıl suçlanır bu insan ?

  kurtuluş savaşı zamanında, halkın önüne atlayan müftü ; "yunanistan'a bağlı kalalım, yunan askerine değil, mustafa kemal'in askerine kurşun sıkalım, hilafet bizde kalsın" demişti. işte şu an askeri karalamaya çalışanlar o müftünün mantığında kalan insanlardır. o zamandan bu zamana kadar içlerindeki nefret sönmeyen insanlardır.

  ortalık karışmadan önce yurtdışına giden fethullah gülen sağlık sorunlarını bahane etmişti. türkiye'ye gelse yargılanacaktı. allem edildi, kallem edildi. bir yasa çıkarıldı ve fethullah gülen türkiye'ye gelse bile yargılanmayacak. peki adam neden gelmiyor? çünkü, amerika ve dünya basınında tarif edilen bir islam halifesi var. hemen hemen her köşe yazarının dile getirdiği konu, "eğitimsiz müslümanları eğitecek, yol gösterecek, gerekli eğitimi almış, onlara yol gösterecek bir halife lazım".
  tarif edilen kim peki? fethullah gülen ! yarın bir gün bu ülkeye halife diye bu adamı getirirlerse şaşırmayın sakın.

  ergenekon hikaye kısacası. kendi suçunu örtmeye çalışan çocuğun, daha büyük bir suç iftirasını başkasına atarak gündem, karıştırması gibi bir şey. üç beş çapulcunun suçlarıyla, askeri makamları irtibatlandırıp sanki bir örgüt varmışçasına askere olan güveni sarsmak. genel tavır bu. askerin arkasında halk desteği olmadan darbe de olmaz. bunu iyi bildikleri için de vurdukça vuruyorlar askere. orduda görev yapan hemen hemen herkes ergenekoncu. hatta bu konuya olumsuz eleştiri yapan herkes. kısaca şu an ben bile ergenekoncuyum mesela. hem de en babasından !

  uyanmayalım. uyumaya devam edelim biz. aferin bize.
  3 -4 ... gibi geliyor bana
 2. 2.
  kendi kendini, ifşa olmasından korktugu bir örgütü yalanlayarak tatmin eden kişi söylemi.
  1 -2 ... sigara
 3. 3.
  potansiyel kitap ismi.
  1 ... ilgicekicinik
 4. 4.
  evrim teorisi gibi bir şey bir sürü bilgi var ama daha kanıtlanamadı 150 yıl daha beklemek gerek.
  ... seri arti oy veren insan
 5. 5.
  birçok aldatmacayı gören insan söylemidir. hala kimse tuncay güney'in 2001 yılına ait kasetinden bahsetmiyor. adam o kasette 2004-2005 yılına ait olaylardan mişli muşlu bahsediyor lan. o kasetten fettullah gülen ile ilgili kısımları silerken onları unutmuşlar.

  hani demokrasi geliyordu amk? hukuk işlemez kılındıktan sonra mı?

  (bkz: hay ağzını öpeyim senin)
  2 -1 ... fidelcastro
 6. 6.
  yalan dostum ergenekon diye bir şey yok
  ergenekon dediğin bir garip bilmece
  bugün bize yarın size
  gülelim ağlanacak halimize

  ooovv yeeah!
  1 -1 ... esneyenahtapot
 7. 7.
  (bkz: hala ergenekon yok diyen insan)
  -4 ... goruntuvarsesyok
 8. 8.
  yalan dostum aşk diye bir şey yok önermesiyle aynı doğruluğa/yanlışlığa sahip olan önerme*
  ... insanogluinsan