bugün

Birisine yaranmak amacıyla yapılan çıkar amaçlı pohpohlama.
sonucun da beni pohpohlama bana para ver kardeşim gibi enteresan cevaplar alınabilecek hadise..
karşısındakinin her dediğini mantık aramadan yerine getiren,kıçından ayrılmayan,bokunu çıkaran kişinin eylemi
(bkz: populer olma yolunda yalakalığın önemi)
Toplumuzda oldukça rağbet gören ve pirim yapan insan tipleri ne yazık ki bunlar.bu tıplerın hayatlarını ıdame ettırebılmelerı ıcın bırılerının altında usaklık yapmaları gerektır mutlaka. *
yalaka insanları cezalandırmakta kullanılan bir tür mutfak robotudur....
http://www.youtube.com/watch?v=J-rcS1vx29U
önde gelen milli değerlerimizden biri..
okul zamanında * öğretmenlerden not istemek için yapılan bir eylem.
10 kasım 1938 ulu önder hayata gözlerini yunmuş, etrafta kimse kalmamış dolmabahçede bir kaç sadık dosttan başka, herkes ankaraya koşmuş, yeni cumhurbaşkanına.*
herkesin bazen yapabilecegi ama dozunun iyi ayarlanmasi gereken sey. yapilirken insanin kendini kucuk dusurmemesi gerekir.
kendisinin bir bok olmadiğini bilen karaktersiz bireylerin yaptiği bir nevi patlicana oksama seansinin halk içinde bilinen adidir.
- oooo zall abi gelmis. hosgeldin abi. abime bi cay yap demli olsun. sizin de isiniz zor valla be abi. sigara yakarmisin?

gibi sozlerden olusan cikarcilik dusuncesidir. *
adına durgiye denen ülkede yaşayanların iliğine kemiğine işlemiş, ayrılmaz bir parçaları haline gelmiş haslet.
cikar ugruna sistemli bir sekilde gerceklestirilen nazik davranislar butunu.

(bkz: profesyonel nezaket)
tuvaletten çıkan elamanın, dışarda müdürünün beklediğini görmesi üzerine
-sizin sırada beklediğinizi bilseydim yarım bırakıp çıkardım.
demesidir.
*
patronun esprilerine dozajında bir desibel ve uzunlukta gülmeyi gerektirir. eğer dozaj tutturulursa yüksek prim yapılır.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
genelde iş hayatında rastlanan davranış biçiminin adı.
diğer bir deyimle yüzdeyüz başarının adıdır.

şöyleki;
alfabe tablosunda ilk harfe(a) rakamsal olarak a=1 değerini verelim,son harfe kadar sırası ile numaralandıralım. z=29

a=1
b=2
c=3
ç=4

buna göre yalakalığın değerini hesaplayalım.

kelime= y - a- l- a- k- a- l- ı- k
değer= 28+1+15+1+14+1+15+11+14 = 100

işte budur başarının sırrı. matematiksel olarakta kanıtlanmıştır artık...
http://haber.gazetevatan....00923_9&Newsid=200923
bir tür gelir kaynağıdır.
yalaka şaklabanların yapmış oldukları şeye verilen isim.
(bkz: yalaka)
çeşitli çıkarlar uğruna yapılan çirkin bir davranıştır.
atatürk'le ilgili bir şeye eklendiğinde "Entry hakaret, küfür, ağır derece argo içermemelidir" denilerek silinmekte olan kelime.
t.c'nin yakıtı. belki de ülkenin her alanında görülebilecek, "çekememezlik" ile beraber iki ortak özellikten biri...