1. 1.
  türkiye'nin en zeki, en fazla komplo teorisi üreten -ki çoğunda haklı- bilim adamı... iktisat profesörüdür. son birkaç kitabında -şebeke,tekelistan- konu sadece sabetayizm ve sabetayistlerdir. çoğu fikrine katılmasanız da okumak son derece zevklidir yalçın küçük'ü.
  27 -31 ... cyranox
 2. 2.
  yeni harman dergisinin her ay değişilmez konuğudur kendisi. kitaplarıyla geçmişe ayna tutmasının yanısıra, bu dergi aracılığıyla da günümüz olaylarını irdelemekte olup, bence, hayatta kaçırılmaması gereken fırsatlardan biridir, birisidir.
  9 -6 ... don kişot
 3. 3.
  iyi niyetle bakınca, halil cibran'ın "söylediklerimin yarısı beş para etmez; ama ola ki diğer yarısı sana ulaşabilir diye konuşuyorum." sözünü anımsatır yalçın küçük. fevri çıkışlarının arkasında biraz da hatırda kalmak, önemsenmek vardır. vazgeçmediği kırmızı atkısı, terminolojiyi tahrip eden üslubuyla arada bir kulak verilmeye değer.* sabetaycılığa tükürük yetiştirmesi, uyduruk 'devrim ihracı' teziyle malul olan sovyet emperyalizmini alkışlamasıyla, küfür romanları diye diye nice çığır açıcı romanı yere vurmasıyla, 'ben dedim, demiştim' edasıyla çekilmezdir.

  kitapları;
  aydın üzerine tezler
  küfür romanları
  tekelistan
  tekeliyet
  sovyetler birliği'nde sosyalizmin çözülüşü
  şebeke

  sayılabilir. bilgesu erenus'la birlikte yazdıkları aydınlık zından vardır bir de.*
  5 -2 ... zibende
 4. 3.
  ceviz kabugu programina konuk olduğu akşama damgasını vuran kisilik.dedesinin fransiz isbirlikçisi oldugunu açiklamıştır.ayrica hulki cevizoglu ile arasinda söyle bir diyalog geçmistir.

  yk:efendim,türk aydini yatakta beceriksizdir ve iktidarsizdir.bu çok açik...
  hc:hmmm...siz türk aydininin yatak odasini mi izliyorsunuz?
  yk:hayir efendim.kendine güveni olmayan verimsiz kisiler iktidarsiz olurlar.benim söylediğim budur.
  hc:peki...
  7 ... chilavert
 5. 4.
  yalçın küçüktür ama miğde bulandırır.

  (bkz: can yücel)
  (bkz: tarihi ayarlar)
  30 -8 ... letranger
 6. 5.
  kendisinin de ibrani asıllı olabileceğini ve bundan gocunmayacağını söyleyerek dumura uğratan amca.
  5 -3 ... chilavert
 7. 6.
  gazi üniversitesinin inatçı profösörüdür.okuldan atılmasına karşın; kendi hazırladığı 400 sayfalık savunmasıyla okula geri dönmüştür.son zamanlarda secerelerle uğraşmaktadır.uzmanlık alanı yahudiliktir.sülayman demirelin cumhurbaşkanı olduğu bir ülkede yaşayamam diyerek zamanında ülkeyi terketmiş engin bilgili bir yazardır da aynı zamanda...
  7 -4 ... essementhol
 8. 7.
  yazdıklarının tamamı bilimsel tespitlerdir ve bu tespitlere katlanamayanlar, yalçın küçük'ün kişiliğine saldırırlar. yalçın küçük ama miğde bulandırırmış ve bu da tarihi ayarmış, 30'a yakın kitap yazmış birine böyle basiretsiz, magazinsel saldırılar yapmak, can yücel'in kendi acizliğinden ileri gelir.
  10 -8 ... esnaf ve sanatkar
 9. 8.
  (bkz: kalemler ve kılıçlar)
  2 ... giray
 10. 9.
  bi ara aziz nesin ile beraber üniversite kurmak için girişimde bulunmuş ve daha sonra vazgeçmiş * iktisat profesörü
  2 -1 ... simurg
 11. yalçın küçük Başlığındaki Önemli Entry'ler