1. 1.
  tayyip erdoğan'ın kuklası. yeni şafak yazarı. takma adla tayyip'in verdiği mesajları halka bildirdiği söyleniyor.

  bu paragrafın olduğu yerde g.tümüze girebilecek şeyler yazmak isterdim ancak maalesef format izin vermiyor.
  7 -1 ... avedis
 2. 2.
  Başbakan'ın Danışmanı Yalçın Akdoğan'ın Yeni Şafak Gazetesi'nde "Yasin Doğan" müstear adıyla yazı yazdığını artık sağır sultan bile öğrendi. başbakanın danışmanı olacaksın, yeni şafak gazetesinde abdullah gül'ün cumhurbaşkanı olmaması ile ilgili yazı yazacaksın ardından maksadın dışına çıkıldıyla ilgili veryansın edeceksin, tuhaf doğrusu. cumhuriyet tarihinin başarı olarak ender görülen bir parti başkanının danışmanı olmak basit olmamalı. her yöne çekilmeye müsait yazılar yazmamalı. istikrara oyveren bir millet beklentisini küçük çatlaklarla gelecekte olası buyuk bir felaketi tetiklememeli. güçlü olmaya umutlu türkiye güvenini yüzde kırkaltıda birleşti. bu küçük birşey değil. dikkat!
  2 -1 ... zoom699
 3. 3.
  yazdığı 'akp ve muhafazakar demokrasi' adlı kitabı nedeniyle akp'de kendisine 'doktrin hocası' lakabı takılmış. kitap adeta partinin anayasası gibi görülüyor. turgut özal'ın dört temel eğilimini işlediği ve erdoğan'ın özel siparişi üzerine yazıldığı ileri sürülüyor. akdoğan akp'nin istediği değişikliklere uygun yeni anayasa'yı hazırlayan grupta da yer almış. şu aralar akp'nin resmi tarihini yazdığı söyleniyor. erdoğan'ın gittiği her yerde, yaptığı her görüşmede notlar tutuyor. bu notları toparlayıp kitabında kullanacağı söylenmekte.
  ... ditty
 4. 4.
  (bkz: kırk yıllık düş)
  ... hezarfen hariciyeci celebi
 5. 5.
  yasin doğan mahlasını da kullanan akp ideoloğu, yazar, akademisyen. muhafazakar demokrasi diye bir kitap yazmış vural savaş'ı çağrıştırıyor sanki.
  bencileyin; bir nevi pargalı ibrahim paşa.
  1 ... bostorgay
 6. 6.
  taraf gazetesine verdiği röportajda, "bdp kötü polis olup gerilimi tırmandırıyor, imralı ise durumu toparlıyor" diyebilmiş kişidir. verdiği demeci değerlendirecek olursak, bdp'nin ve kürtçülüğün nasıl türk siyaset sistemine entegre edildiği ortaya çıkar.
  -1 ... mangdasire
 7. 7.
  "bdp kötü polis olup gerilimi tırmandırıyor, imralı ise durumu toparlıyor" açıklaması ile imralı'yı meşrulaştırmaya meyilli açıklamanın sahibi.
  2 -1 ... duman6kelimeler
 8. 8.
  terör örgütü pkk'nın imralı'dan yönetildiğini ve bu duruma göz yumduklarını itiraf eden ankara milletvekili. 'öcalan'la bağlantısı kesilen örgüt ne yapacağını şaşırdı' demiş. yani 24 şehit verilinceye kadar bağlantı vardı ve bu biliniyordu ama bardağı taşırınca "biz oynamıyoruz" dediniz öyle mi? ilginç gerçekten.
  ... laguna
 9. 9.
  mehmet baransu'nun akp'li bir dostundan(!) aktardığına göre erdoğan'ın veliahtıymış.(!)

  şunu söylemeden geçemeyeceğim sevgili baransu savcım, polisim, gazetecim o yazın çok kötüydü. ha bir de ankaralı dostunla aranızda aşk falan mı var? *
  ... bihaberim
 10. 10.
  inşallah ne yaptığını biliyordur, yoksa vebalini hem bu dünyada hem de öbür dünyada öder diğerleri gibi.
  ... ruznamce