bugün

birkaç tane mevcuttur bizim yurtta ancak bendeniz aslen esmer sevmeme rağmen biri sarışın diğeri kumraldır. ayrıca yakışıklı çocuklarda göze çarpan ilk unsur kendini beğenmiş kimseciklere bakmam havası var ya o ikisinde de hissedilse de sarışın olan çocuk çaktırmadan bakmaya çalışıyor ama cool luğunu koruyarak uzaklaşıyor ayrıca yanında kız varken hiç görmedim gay olduğundan değil ha öyle işte bir de facebook ta her şeyi açık ve ekleyen kızların hepsini kabul ediyormuş. Kumralımızın sevgilisi varmış uzaklarda ama yurttan da bi kızla köşelerde filan kırıştırırken görüyoruz daha dün hatta. ancak ve ancak bu çocuk cool takılmasına hoş bakşlar fırtlatmasına rağmen karşılaştığımızda bakışları odaklıyor. facebook ta her şeyi kapalı ayrıca kız arkadaşıyla profil resmi. yakışıklıları anlamak zordur velhasıl.
ilk bakışta enteresan duran bir tamlama. ama alternatifi de yok gibi. erkeklerden bahsederken ''taş herif'' gibi bir tamlamama kullanılmaz herhal. abes olur. belki de olmaz. kesin kararı bülent ersoy a bırakıyorum.
diğer çocukların pek sevmediği çocuk.
günümüzde yavaş yavaş değerini yitiren sözcük grubu. şimdilerde 'insan olsun' sözcük grubu revaçta.
'çocuk' kelimesi 'yakışıklı'nın anlamını biraz daha yumuşatmak için eklenir. ama sanıldığı gibi "allah sahibine bağışlasın." etkisi yaratmaz, genellikle "istemem yan cebime koy." anlamı taşır.
kişide yani en azından bende bazen,ara sıra,pek nadir sokakta şurda ,burda ,orda gördüğüm güzelliği narkos etkisi yaratacak cinsten olanlara cuk diye oturttuğum sıfattır.
"Yakışıklı erkek "kavramının gün geçtikçe değerini yitirdiğini düşünüyorum.Çünkü kızlar artık yakışıklı erkek demek yerine ; "ay çok tatlı, acayip şeker, ay yerim ben senin o dudakarını" şeklinde sıfatlar kullanıyor.Ben çoğu kızın bunu yaptığına tanık oldum.
kızların tamamının sahip olmak istediği ama nedense ayılara vardığı gözlenmiştir.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
kızlar tarafından her bebek yüzlü erkeğe biçilen sıfat.
kişiden kişiye değişir..ama bir genelleme yapılacak olursa (bkz: mehmet günsur)
göreceli bir kavram.erkekler kendi aralarında yakışıklı diye birini seçse ve kızlara gönderse,kızlar onu beğenmez ve erkeklerin hiç ummadığı bir denyoyu yakışıklı ilan eder.burda ne çıkar? sana göre ve bana göre diye 2 cinsiyetin de bu yakışıklılık konusunda farklı düşündüğü.
sokakta gezerken yanında taş gibi bir kız olan tipsiz mi tipsiz bir erkek gördüğünüzde aby burda ne demiş şekil üzerinde görmüş olursunuz ve o zaman gelip bu başlığı aratır ve bu entry ye + oy verirsiniz ama siz bu entryi okurken aby başka bi yerde,cok uzaklarda olur.

sonuç: yakışıklı cocuk kızlara göre farklı erkeklere göre ise hepten farklıdır.sokağa çıkın ve görüp değerlendirin.
olmayanların için yapılan benzetmeler;
(bkz: yakisikli degil ama iyi cocuk)
(bkz: yakisikli degil ama karizma)
(bkz: yakisikli degil ama sempatik)
(bkz: yakisikli degil ama cekici) olan cocuktur. (bkz: yaklaşmayın tanımlarım)
kızların aralarında erkeklerin dedikodularını yaparken özellikle kullandıkları çocuk kelimesinin başına sırıtarak ekledikleri yakışıklı kelimesiyle birleşerek , o kızların hayatlarında en sevdigi sıfat tamlamasını oluşturan başlıktır.