bugün

tek gecelik ilişkiye ekonomik gücü yeten erkektir, yoksa erkekler tek eşli yaşamaya eğilimli değildirler, hele ki yakışıklılarsa.
çok zaman önce bir kıza aşık omuş ve hala da aşık olan erkektir.
aşk arayan erkektir. sevgilisinin olmaması potansiyel olmadığını göstermez.

(bkz: sözlük bayanlarına selam ederim)
güzel olduğu halde sevgilisi olmayan kızla iyi bir ikili oluşturabilirler, evet olabilirler, yani olmalılar, kesinlikle olmalılar, evet evet, bu olmalı!
(bkz: zehir)

ama yakışıklı diyordu di mi. pardon. ''halde'' den sonrası için geçerlidir ama. *
her ne kadar çevresinden "abazan" damgası yese de gerçekte kafası rahat erkektir.

5 aydır telefonun "mesaj" bölümüne girmiyorum lan, o derece bıkmışım.
yakışıklı olmadığı halde sevgilisi olan ve fakat mutlu olmayan erkek daha fecidir. ayrıntılı bilgi için bana gelmeyin.
sahte insanlardan; özellikle de karşı cinsten ve onun sahteliklerinden, ihanetlerinden, yalan dolan hesaplarından, ufak aşklarının ufak oyunlarından bıkmış, istirahate çekilmiş erkektir. illa gay ya da homo olarak lanse edilmemelidir. belki de bi hayal de olsa kendisini gerçekten mutlu edecek birini bekliyordur. dur da dur, ıvır zıvır, kıl,tüy..

(bkz: adım samuel 25 yaşım)
kafası dinç erkektir. karşısına çıkanlar kendisini etkileyemiyordur. sevgilim olsun diye biriyle birlikte olmanın saçmalığına inanıyordur. geçmişine dair unutamadığı birisi vardır. bugüne kadar hayatına kimi katsa 4-5 ayda ilişkiden soğumuş ve arkasında üzülen bir insan bırakıp çekip gitmiştir. sırf sevişmek için sevgili olunmayacağını bilen yahut sevişmek için biriyle sevgili olmasına gerek olmayan adamdır.
dışı seni içi beni yakar söylemindeki gizli öznedir.
karpuz da dışarıdan güzel gözükür ama çoğu kelek çıkar. ayrıca her güzel karpuz satılacak diye bir kaide de yoktur.* olmaz olmaz. gayette doğaldır.
(bkz: guzellik gecicidir aptallik baki kalir) * *
çevresindeki sevgili görünümlü kız ve erkeklerin yaşadıkları sorunları görmesi ve bu yaşanılan sorunları kendisinin kaldıramayacağını düşünen erkek olabilir. belki de sorunları bir köşeye koyarsak kendisine uygun kafa dengi parlak yani gelecek vaad eden günlük değilde uzun süreli bir ilişki arayıp bulamamasından dolayı sevgilisinin olmaması doğal karşılanacak bir hadisedir.
yakışıklı olmadığı halde sevgilisi olan erkekten,daha kötü durumdaki erkektir.belkide ambalaj değilde kalite dedirten erkektir...o da sonuçta erkektir...(üstüne gitmeyin)
gaydir bir ihtimal...
şeytan tüyüne ihtiyacı olan erkektir.
genellikle balta diye tabir ettiğimiz kızların dikkatini bile çekmeyen zat-ı muhteremlerin üstüne alındığı tanımlama. sizi değil gerçek yakışıklıları; hani şöyle eli yüzü düzgün, pirezantıbıl olanları kastetmiş burda yazar.
yakışıklı oldugu icin birden fazla sevgilisi olan erkektir.
parasız erkektir.

(bkz: tipsiz oldugu halde sevgilisi olan erkek) (bkz: paralı erkek)
belki de gecelik ilişkiler yaşıyordur.ki yakışıklı olduğundan bu tür ilişkileri yaşaması daha kolaydır.
tek gecelik erkektir.
(bkz: utangaç erkek)
kızların yakışıklılığa verdiği önemi gösteren durumdur. bu devirde yakışıklılığın yanına bir çok faktör eklemek gereklidir.
üzgün erkektir. yakışıklı olması genç kızların sevgilisi olmasına sebep değil demek ki.
eskiden üniversite bitiren insanlar çok değerli idi işverenler bu kişileri havada kapar idi. şimdi ne oldu? 2 üniversite bitirip 2 yabancı dil bilen insanlar bile işsiz. bunun gibidir işte.

(bkz: allahım sana geliyorum)
sevgililik müessesine pek sıcak bakmayan erkektir...
nereye gidip geldiğinin sorulmasından hoşlanmayan erkektir...
sahiplenmeyi de sevmeyen erkektir 'sen beni neden kıskanmıosuaannn' ya da 'niye bugün hiç aramadın beni' laflarına da ayar olurlar...
abazan değildirler, sevgilisi olan bir erkekten daha fazla icraatları vardır...
(bkz: mutasavvuf)
demek ki yakışıklılık yetmiyormuş birşeyler için denilesi durumdur.