bugün

yakın arkadaş çok samimi olduğunuz, ailevi meselelerinize kadar anlatabildiğiniz varlıktır. kimi zaman kardeş yarısı, kimi zaman kıçın kenarıdır. acaba kırılır mı diye düşünmeden üzerinden espiri yapabilirsiniz. Alınmaz çünkü iyi niyetinizden şüphesi yoktur. eğer iki tarafında içinde kötülük yoksa en süper birşeydir.

facebook'ta online gördüğünüzde "ağzına sıçayım" diye lafa girebileceğiniz bir tiptir.
her bokunuzu paylaşıp sonra sizi göt gibi ortada bırakan arkadaştır.
Adam gibi olduktan sonra, her daim yanında olacak insandır.
kızlar arasındaysa aradaki kıskançlık 0'a indirgendiğinde olabilendir. diğer türlü yalandır.
her zaman yanında olan, eleştirisiyle de desteğiyle de güzel olan, ayrı olduğunuzda bile hep aranılan mesaj atılan, her bokunuzu bilen, sahip olduğunuz için kendinizi çok şanslı hissettiiğiniz can yarısıdır.
yurt odasında ağrıdan kıvranınca eczaneye gitmeye kalkışırsınız. koridorların çamaşır suyuna bulanması yüzünden geri dönüp kusunca sonuçsuz kalan bu girişimden dolayı saat 13:00'de finali olmasına rağmen önce eczaneye gidip ilaç alıp sonra yanınıza gelen kişiye yakın arkadaş denir, candır. insanın sevdiği dostlarıyla çevrilmesi, istediği zaman onlara ulaşabilyor olması güzel şey vesselam.
gecenin saat 2 sinde izmirin diğer ucuna para yetiştiren kişi. baştacıdır.
Gece 3.30 da bol ünlemli mesaj atıp seni özledim diyendir.
diğer arkadaşlardan çok farklı olduğu su götürmez bir gerçektir ama kişiyi en fazla üzebilecek olan da o idir.
(bkz: bff)
herhangi bir arkadaşınızın neden yakın arkadaşınız olamayacağını düşündüğünüzde değerini anladığınız insan ya da insanlardır.
asla olamadığım şeydir.
Yakın arkadaş dediğimiz olay menfaat ilişkisine döner ise birbirinizi karşılıklı öpmeye başlarsınız ki bu durum çok can sıkabilir.
Şuan bende bulunmayandir. O yüzden Kiskaniyorum dostluklari.
Böyle dostluğun ak. Böyle arkadaşın ak. Böyle kankanın ak.
siz yakın arkadaşın kazığını yiyin hele.
sigara.
sana kırgın olsa bile yine de en kötü anında yanında olacak kişidir.
dilde herkesin bir tane olduunu iddia ettiği ama gercekte olmayan arkadastır.
Yeni kaybettim bulan var mı.
Dosttur, kardeştir, hayata anlam katandır.
(bkz: kaymakyemeyenkaymakam)
Uzakta olmayan arkadaştır.
yatağımda bile yakın arkadaşlarım. yakın demiştim değil mi? yakın, arkadaşlarım.
samimi davranilan genellikle akrabalik bagi bulunmayan kisi.
Yediğiniz her haltı bilirler. Zaten her haltı birlikte yaparsınız. Okuldan sonra geyik yapılması için whatsappda konuşulur capsler esprilerle devam eder durum. Üzüntülü zamanlarınızda alır 2 bira gider içersiniz. Öyle işte ve en önemlisi tanıdığınız zamana bakmayın 16-17 yıllık arkadaşımla o kadar yakın değilken 3 yıllık arkadaşımla daha iyiyiz be.