bugün

yandım allaah loading...
Ateş kafirleri çağırır.

görsel
Kanaatimce hukuktaki suç ceza arasındaki ölçülülük ilkesini bilmiyordur...

Adam yakmak nedir... milletin içinde bir iki şamar atıp utandırırsın... adam yakmak nedir... diyordu dayının biri...
ateist düşüncelerin nirvana yapmasıdır. ne demek kardeşim yüce yaradanın bu gibi basit işlerle uğraşacağını mı zannediyorsunuz. haram işleyen günah işleyen cezasını amma bu dünyada amma diğer dünyada çekecektir.
hukuk neyle tehdit ediyor peki? çalışmadan sınava girersen kalırsın, okulu asarsan devamsızlıktan kalırsın, işe gitmezsen kovulursun, çalışmaz ve evine sahip çıkmazsan eşin seni terk eder...
ey sözlük, sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?

allam, beni yak kendini yak her şeyi yak...
ulan rabbimiz tanrımız bu kadar orospu cocugunu yakmakla tehtit etmeyip haklarında şiir mi yazacaktı amk.

olm gözünüzü seveyim biraz yaşadığınız dünyanın haline bakın. bu kadar gerçeklerden kopmayın. insan denilen zalim yaratığa neyi layık görüyorsunuz? amk insan'ı temize çıkarıp tanrı'yı yakmakla azap tehtit ediyor diye laf söyleyecek kadar sapıklaşmayın. insan zalimdir insan kahpedir. çoğu böyledir. sen insanların çoğuna cenneti layık görebilirsin ama tanrı layık görmez. çünkü tanrı gerçeği bilendir , bilgedir. adildir, herşeyin en iyisini bilendir.
tanrı kuran'da zalimlerin ,yolsuzların,gerçeği örtenlerin, din adı altında yobazlık yapanların, devamlı iyiliği engelleyenlerin,zorbaların, yeryüzünde bozgunculuk çıkaranların içinden geçeceğini söylüyor.

beğenediniz mi?

üzgünüm kanka.
mevlam görelim neyler ne eylerse güzel eyler.

bu kadar hırsız bu kadar yolsuz bu kadar soysuz bu kadar yalancı bu kadar zinacı bu kadar iftiracı bu kadar kul hakkı yiyen bu kadar vatan haini.. bu kadar dindarım diye geçinip inanıyoruz deyip tüm bunları yapanlar varken mevla yakmasında ne yapsın. haramzadeler için yaşasın cehennem.

edit : hırsızlarda yanacak deyince arkadaşların zoruna gitti herhalde *
Bazıları cehennem olayını, sadece ibadetler acisindan degerlendiriyor. Rüşvet almak vermek, torpil, adam kayırmak, yalan söylemek, ticarette ve siyasette ahlaklı olmamak. Kamunun malina göz dikmemek, anaya babaya saygılı olmak, kimsenin hakkını maddi manevi gaspetmemek. Camı de de aynı nakarat filanca sahabe zabaha kadar namaz kilarmista, tabanlari sisermiste, langir lungur tarhana bulgur. Insanlara islam ahlakini anlatin biraz. en çok ahlaka ihtiyacimiz var.
bu cezalar bile insanları zulmetmekten, tacizden tecavüzden korkutmuyor.
iyide mükafatları vaadettiği cennetten niye bahsetmiyorsun, hak edene ceza hak edene mükafat olması adalet gereğidir.
ne yapacaktı namaz kılmadığınız oruç tutmadığınız kurban kesmediğiniz zekat vermediğiniz hacca gitmediğiniz için size ödül mü verecekti. haaa sana nuri verecek bilesin. nurilerde hep sıkıntılı olmuştur ya neyse..

görsel
napsın laftan sözden anlamıyorsunuz.
Allah'tır o yaratıcı rızık verendir ister yakar ister bağışlar kim ne diyebilirki?
Biraz gücendirmiştir.
az bile yapan allahtır.
Kusura bakmayın da bu nasıl bir bakış açısı? Adı üstünde burası "sınav dünyası". Biri sizin canını yaktığında onun da canı yansın istiyorsunuz da cehennem mi garibinize gidiyor?
görsel
bu söze güvenin.
suçlular o günü uzak görüyorlar.
bırakın görsünler.
yakın görecekleri günde gelecek.
Annende ağzına acı biber sürüyor nabıcan.
bunu diyen islamın allahı...

çoğu gerizekalı yaratıcı tanrıyı da böyle çizdi kafasında.
Yakmakla veya başka bir azap türüyle (mesela yerden yere vurmak gibi bir azaptan da bahsedebilirdi.) tehdit etmesi ilahlık iddiası olan birini kusurlu bir hale getirmez; onu ilkeleri ve kuralları olan bir otorite olarak tanımlamayi saglar.

Kâinatı yaratıp her şeyin sahibi olduğunu ve bu sebeple de kendisine kulluk edilmesi gerektiğini izah ettikten sonra, "istediğiniz gibi takılın, çok da şey etmeyin, size hatırlattıgim insanlık görevlerinizi yerine getirmeyip dünyayı ve yarattiklarimi mahvetseniz de sandığınız kadar sorun etmem" diyecek kadar liberal bir tanrının ezikliği, onu ilahlik davasinin gerektirecegi yüksek profili konusunda komik duruma düşürmez mi?

Yahu yakacagina iman edenlerin sayısı bu kadar fazlayken dünyanın ırzına geçmiş bir insanliktan bahsediyoruz. "Kafanıza göre takılın, ne de olsa acayip merhametliyim." dese neler olur bir dusunsenize!
kimin yüksek bir ahlaka sahip olduğunu tartışmıyorum o bana düşmez.
yalnız tanrı'nın cehennem tehtinini kesinlikle doğru buluyorum. bu vicdanıma çok uygun geliyor.
allah kendisine inanan yada inanmayanlar arasında taraf seçmez.
o yalanlayanlar ve yalanlamayanlar arasında bir seçim yapar. o zalimler varya der o gerçeği yalanlıyanlar..
o benciller der mesela. aç bak kuran'ı kaç defa zalimler suçlular tehtit edilmiş bakın. ben sayamadım.
elbette sizin sorularınızı anlıyorum. benimde işin içinden çıkamadığım konular var. bende rabbimi sorguluyorum nasıl olur diye isyan ettiğim zamanlar oluyor. burada din propagandası yapmıyorum beyler dürüst olalım.

@kelinsan
hocam güzel sorgulamalar yapıyorsun . korkma senin rabbin saf vicdanına göre hareket edenlere azap etmez. senin rabbin zalimlerin dışında kimseye azap etmez.
korkma!
iki yukardakinin inandığı tanrının inanınız ki bir öcüden farkı yoktur...

biz vicdanlı insanlar olarak öcümüzü yargıladık ve ölüme mahkum ettik...

TANRISIZ insan tanrısı olan insandan daha yüksek bir ahlaka sahiptir.
Ego patlaması yaşayan kompleksli bir tip benim anladığım arapın Allahı.
Ayrıcada kafayı cinsellikle bozmuş. Nedir o öyle hangi kadınların helal olduğunu falan sıralamak o kadar dert varken dünyada.
Burda böyle atıp tutmak kolay.

Ben sizin derileriniz cehennem ateşinde kavrulurken ve hayvanlar gibi acıdan bağırırken göreceğim.

O zaman çok kez müslüman olmayı isteyeceksiniz. Ama geri dönüş olmayacak.

Allah, imansız son nefesten korusun.
güncel Önemli Başlıklar