1. .
  Irak'ta yaşayan yezidilerin , abd Başkanı Obama'ya bir mektupla, Osmanlı imparotorluğu nun 1916'da 1 milyon Yezidiyi öldürdüğünü belirttikleri iddiadır.
  efendim şimdi özür dileme kampanyaları hazır başlamışken yezidiler de bizde aradan çıkalım diye hesap etmiş olmalılar.e haklılar tabi .yalnız bide şu var ki osmanlı eğer sözde değil özde soykırım yapmışsa bu işi hep yarım bırakmış olacak ki şimdi bu yarım kalan tayfadan üreyenler çatır çatır hakkını almaya geliyorlar.hayırlısı
  4 -1 ... aagresifbayan
 2. .
  osmanlı'da hiçbir zaman 1 milyon yezidi olmadığı için doğru olmayan iddiadır.
  3 ... oneqeno
 3. .
  turkiye nin yakinda, osmanli 1 milyon turk u oldurdu iddiasi ni ortaya atarak; milletin ne kadar cividigi mesajini vermesi an meselesi olan olaylar sinsilesi.
  1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 4. .
  (bkz: eşeğin kulağına su kaçırmak)
  ... pergamon
 5. .
  türk cumhuriyetinin gayrımeşru olduğunu ispatlamaya çalışan dış merkezlerin en son ürünüdür. hrant dink eylemlerinde slogan atanlar da ne yazık ki bu kapsamdadır.
  -1 ... david addison
 6. .
  ırak' ta yaşayan yezidi: sayın obama, Osmanlı imparotorluğu 1916'da 1 milyon Yezidiyi öldürdü.
  amerika' da yaşayan obama: sayın yezidi, ermeniler de 1915 yılında osmanlı imparatorluğu' nun bir buçuk milyon ermeni öldürdüğünü iddia ediyor. sizin mantığınıza göre osmanlı imparatorluğu iki senede iki buçuk milyon insana soykırım mı uyguladı? bu mantığa göre osmanlığı imparatorluğu bu iki yıl süresince günde 3425 kişiyi öldürmüş oluyor öyle mi?
  ırak' ta yaşayan yezidi: sayın obama, bize ne ermenilerin iddialarından?
  amerika' da yaşayan obama: sayın yezidi, o zaman bsg.
  ırak' ta yaşayan yezidi: sayın obama, ayıp oluyor ama!
  amerika' da yaşayan obama: sayın yezidi o zaman git bi çay koy.
  1 ... bedevix
 7. .
  bir ülkenin 3-5 bilinçsiz, bilgisiz, cühela yazarıyla, 3-5 de birileri tarafından kurulmuş yazarının bir araya gelip, olmadık soykırımın özrünü dilemesi üzerine hiç de anormal olmayan durumdur.

  o zaman her savaştığımız milletten, ırktan hatta savaş sırasında bastığımız topraklardan özür dileyelim. atalarımız neden savaşmış ki diye düşünelim, eminim soykırım amaçlıdır, diğer ülkeler bize dokunur muydu yoksa, en barbar biziz lan diye gaza gelip tüm dünyadan özür dileyim. ermeni olduğumuz, yahudi olduğumuz yetmedi tabi hadi hadi bi de yezidi olalım bir bu eksik kaldı kalmasın diyelim.

  olmayan iddiaları kabul ederseniz, bu ülkeyi karalamak daha da kolaylaşacak. size ihsan edilen beyni kullanmak yerine 3-5 kurma akıllının peşine takılırsanız, bu iddiaların ardı arkası kesilmeyecektir.
  ... konserve