1. 1.
  alsancak'ta, kıbrıs şehitleri caddesi'nde bulunan, gittiğinizde standart paket dahilinde geniş bir kitap arşivini ve güler yüzü size sunan güzel bir yer.
  1 ... stockton to malone
 2. 2.
  fiyatları ve düzeniyle iletişimi sollamıştır kanımca. daha samimi bir iç havası vardır. biraz daha dergiler üzerinde yoğunlaşmaları gerekmektedir. yinede sevilir.
  -1 ... en birinci ben oldum
 3. 3.
  şehre gelişimin zamanları. üniversite için şehir değiştirmişim bi nevi köyden indim kenti durumu.( birazcık abartıyım caaanııım) ilk zamanlar malum tanıdık arkadaş da yok bi de hani kenti keşfetme arzusundayım filan... ders biteer ben hoooop alsancak semalarındayım.eskiden beridir hobi haline geldi kitapçı gezmek, hiçbir şey almasam dahi mutlaka bir yarım saat geçirmek iyi gelir ruhuma. kaldı ki büyüdüğüm şehirde böyle büyük çaplarda kitapevleri de yoktu.o yüzden büyülenir gibi tek başıma gezinmeyi pek severdim.( aslında hala öyleyim )

  kitapçılardaki kitap dizilimi, mekan kullanım biçimi beni acayip etkiler, yakın kitapevi de işte öyle bir yer. bir kere ferah mekan, geniş alanından dolayı içim sıkılmadan vaktim de varsa en az 1 saat gezinebilirim. maalesef ki izmirlillerce yeteri kadar kıymeti bilinmiyor bence, sadece meraklısına hitap etmekle kalıyor sanırım ama sahibi/sahiplerinin bu durumu da taktıkları yok gibi gibi.çalışanları da cidden yardımsever ve kitaptan anlayan cinsten, bu iş zaten bir merak, bir ilgi işi.
  ... evetnevar