bugün

doğanın kanunları gereği, baskı altında ve tehdit altında yaşayan her canlı zekasını geliştirmek zorundadır, yahudiler bunun en açık örneklerindendir. bireysel yahudi zekası, normal bir insanın zekasına eşdeğerdir ve farklı değildir ancak kollektif yahudi zekası oldukça gelişmiştir.

fakat bu aynı zamanda arapların da şu an kollektif zekalarının ciddi bir gelişim içinde olduğunu gösterir.
doğru bir yargıdır. dünyaya ticareti yahudiler öğretmiştir.
zekiden çok "uyanık" bir millet oldukları kanaatinde olduğum insansı yaratıklar. * *
bazı antisemitistlerin inanmak istemediği yargıdır ama adamlar sadece uyanık olsa bile bu yaptıkları büyük zeka gerektirir. yahudiler zekidir.

(bkz: marlboro)

(bkz: camel)

(bkz: parliament)

(bkz: algida)

(bkz: axe)

(bkz: calve)

(bkz: cappy)

(bkz: coca cola)

(bkz: danone)

(bkz: disney)

(bkz: knorr)

(bkz: mc donalds)

(bkz: milka)

(bkz: nestle)

(bkz: nokia)

(bkz: profilo)

(bkz: rexona)

(bkz: starbucks)

(bkz: vakko)

(bkz: winston)

edit: imla
Malesef gercektir. Musluman olmus bir yahudi arkadasimla ayni evde 1 ay gecirdim ve cidden bu adamlar caliskan dostum:).
kesinlikle gerçektir. sebebi akraba evliliği olmalarıdır. kendi içlerinde evlenmeleri ya spastik çocuklar yada çok zeki çocuklar doğurmalarına sebebiyet veriyor.
binlerce katkı maddeli ürünler üretip dünyaya dağıtırken, kendi milletini doğal, katkı maddesiz ürünlerle besleyen bir millettir.
evet ondan yahudi bunlar.
çok zekilermiş.
başını kuma sokmayıp çabalayana allah veriyor kimsenin düşmanı değil haşa .
Soykırım yapan hicbir millet zeki değildir.
Zekiler mi bilmiyorum ama çok çalışkanlar. Sanılanın aksine de çok cömert ve sıcak kanlı insanlardır.

(bkz: genelleme)
Zekaları , yaptıkları ticaretten gelmiştir.
Zekilik değil o canim kurnazlik.
yahudiler zeki falan değillerdir sadece şanslı ve uyanıklardır ki mevzu eskilere dayanır. orta çağda islam ve hristiyan aleminde faiz haramdı ama bir tek yahudilikte haram değildi ve bunlar ticarette çok zengin oldular sonra bunlar öyle bir ticari ağ kurdular ki şuanda hala onların torunları dünyaya para ile hükmediyorlar. bir iş yapmıyorlar sadece paraları çok ve para ile her ülkeden adam satın alıyorlar mevzu onların zeki olması değil insanların onursuz olması. ha masonların içinde ciddi ciddi aşırı zeki adamlar mevcut bu türkte olabilir almanda arapta yahudide. yahudilerin çok zengin olan parası olan o siyonist kesimi zaten bizim anadolu halkı ile zengin kemalistler gibi birbirlerinden ayrılmışlardır ama bizde ki gibi aralarında öyle büyük bir nefret yoktur birbirlerinede pek sahip çıkmazlar. mesela naziler 2.dünya savaşında rusya ve sonrada amerika'ya girip bu siyonistleri komple yok edeceklerdi ki işin kıyısından döndüler az kalsın 10 yılda 200 yıllık yahudi dünya hakimiyetini yıkıyorlar yani o kadarda zeki değillermiş değilmi. ha şuan kimse bir şey demiyor bunlara çünkü para tatlı geliyor hepsi bu. bazı yahudi aileleri vardır amerikan ve avrupa ekonomisinden 100 kat daha zengindir. düşünün.
başkalarının canını okuyup dünyaya hükmetmek kolay değildir. buna kurnazlık ve merhametsizlik de denir. her insan öldürüp yakıp yıkmayı bilir ama merhameti bir çok şeye engel olur. e yok adamlarda merhamet. nereye kadar gidecek göreceğiz. kendi peygamberlerini doğrayan millet çok da övgüyü hak etmez bence.
yahudiler para için her şeyi yapan adamlardır. acımasız ve çıkarcılardır. onlar için dost yoktur herkes ve herşey ticaridir.
Dünyanın en zengini olmalarının nedeni zekalarından kaynaklanmamaktadır. Daha çok ticaret bilgileri ve sahip oldukları mal varlıkları sayesindedir. Zaten önceden kalmış (miras) mal varlığın olunca o parayı dödürmekte kolay oluyor. Yani yahudiler zenginliklerini akıllarına değil ticaretteki başarılarına borçludur. illa zeki millet arıyorsanız bence alman mühendisliği veya bir japon teknolojisine bakın derim. asıl hangi ırkın zeki olduğunu görün. Benimde bok gibi param olsa bende o parayı döndürmeyi bilirim.
zeki ama öldürüyor.
yanlıştır. zira dünyanın en zeki milleti ermenilerdir. gerek ticarette olsun, gerekse bankacılıkta olsun.

dünya ermeni lobisi tarafından yönetilir. ancak çoğu ermeni dinen musevidir. bunu kimse bilmez.

not: ermeniyim.
hayatında pek yahudi tanımamış insan beyanatıdır.

dahası genellemelerin yanlış olduğunu 769. kez söylemeyi bir kenara bırakırsak... yahudiler yobazın tillahını içlerinde barındırırlar. israi'e gidip kamuya açık bir allah akbar demeyi deneyin bakalım nelerle karşılacaksınız.
bu kadar az nüfusa sahip oldukları halde dünyanın başındaki insanlardan olmaları başka şekilde açıklanamaz. yahudiler kültürlerine bağlı, özünden şaşmayan zeki bir millettir.
doğru bir yargı.
Ayrıca eğitim seviyesinin en yüksek olduğu millettir.

Hileciliklerine, katilliklerine, işgalciliklerine, tefeciliklerine; kadın , yaşlı, düşkün, çocuk demeden kurşuna dizdiklerine, tekelciliklerine bakınca eğitiminde sorgulanması durumunu ortaya koyuyor.

Böyle eğitilip dünyanın başına bela olacağına, hiç eğitilme Alaska da fok balığı yakala ye ,tarih senden onurunla bahsetsin.
Yapılan bir araştırmaya göre en çok eğitim alan insanlar Yahudiler(13,4 yıl) sonra ise hristiyanlar gelmekte (9,3 yıl) herhangi bir dine mensup olmayanlar(8,8yıl) Budistler (7,9 yıl) ve müslümanlar ve Hindular(5,6 yıl) olarak sıralanmaktadır. Yani hiçbir başarının tesadüf olmadığını buradan anlayabiliriz.

Dipnot: Bundan yıllar önce arada ki farklar yüzdesel olarak daha fazlaydı ama son 3 kuşakta müslümanlar arayı biraz kapatmışlardır.
Katıldığım önerme Yahudi olmasam bile ne yazık ki yahudilerin (güya) tanrı ile antlaşmasının izini taşıyorum. Sünnetin saçma sapan bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum. ama bir dogma olarak yerleşmiş bu adeti attıramıyorum kafalardan. Yani Bundan büyük mutluluk olur mu onlara? O kadar zekilermiş ki kendi inançlarını bu ortadoğu halkına benimsetmişler...

--spoiler--
17
Sünnet: Antlaşma Simgesi
1 Avram doksan dokuz yaşındayken RAB ona görünerek, “Ben Her Şeye Gücü Yeten Tanrı'yım” dedi, “Benim yolumda yürü, kusursuz ol. 2 Seninle yaptığım antlaşmayı sürdürecek, soyunu alabildiğine çoğaltacağım.”
3 Avram yüzüstü yere kapandı. Tanrı, 4 “Seninle yaptığım antlaşma şudur” dedi, “Birçok ulusun babası olacaksın. 5 Artık adın Avram değil, ibrahim olacak. Çünkü seni birçok ulusun babası yapacağım. 6 Seni çok verimli kılacağım. Soyundan uluslar doğacak, krallar çıkacak. 7 Antlaşmamı seninle ve soyunla kuşaklar boyunca, sonsuza dek sürdüreceğim. Senin, senden sonra da soyunun Tanrısı olacağım. 8 Bir yabancı olarak yaşadığın toprakları, bütün Kenan ülkesini sonsuza dek mülkünüz olmak üzere sana ve soyuna vereceğim. Onların Tanrısı olacağım.”
9 Tanrı ibrahim'e, “Sen ve soyun kuşaklar boyu antlaşmama bağlı kalmalısınız” dedi, 10 “Seninle ve soyunla yaptığım antlaşmanın koşulu şudur: Aranızdaki erkeklerin hepsi sünnet edilecek. 11 Sünnet olmalısınız. Sünnet aramızdaki antlaşmanın belirtisi olacak. 12 Evinizde doğmuş ya da soyunuzdan olmayan bir yabancıdan satın alınmış köleler dahil sekiz günlük her erkek çocuk sünnet edilecek. Gelecek kuşaklarınız boyunca sürecek bu. 13 Evinizde doğan ya da satın aldığınız her çocuk kesinlikle sünnet edilecek. Bedeninizdeki bu belirti sonsuza dek sürecek antlaşmamın simgesi olacak. 14 Sünnet edilmemiş her erkek halkının arasından atılacak, çünkü antlaşmamı bozmuş demektir.”
--spoiler--

Eski ahit, Yaratılış :17