1. 1.
  ikisinin de soyu hz ibrahime dayanıyor sonuçta yani akrabalar. ibrahimin bir oğlu hz muhammedin atası olan hz ismail ise öteki oğluda tüm yahudilerin atası olan hz ishak. sonuçta iki oğlu var ibrahimin.
  4 -1 ... uzay muhtari
 2. 2.
  Zaten araplarla ibraniler Sami ırkındandır. Yani akrabadırlar.
  ... insectoidzz
 3. 3.
  Karılarının bazıları yahudi olduğu için normaldir ayrıca muhammedin ibrahimle hiç bir ilişkisi yoktur bu muhammedin uydurmasıdır.
  -2 ... ebu zindik
 4. 4.
  eee yani? muhammed denilen adam yahudileri fena sikertmiş biri. akrabası olsa ne olacak?
  ... yamyam balagonda adami
 5. 5.
  yahudilerin hz muhammedin akrabası olması
  Yabancı bir siteden hz ibrahim'in oğulları.

  Yahudilik ve hristiyanlıkta da bilindiği üzere Hz ibrahim, Allahın emri ile hacer isimli eşinden olan oğlu ismail'i arap dağlarına bırakmıştır. işte Hz ismail peygamberimizin büyük dedelerinden biridir.
  ... insectoidzz
 6. 6.
  çok başka bir amaçla gündeme getirilse de, haklı olan bir önermedir. şöyle ki;

  güzel ve genç olduğu için, peygamber efendimiz ile evliliği konusuna çokça dil uzatılan cüveyriye annemiz, medine'nin son yahudi kabilesine mensuptur. savaşta dul kalan bu hanımın kabilesi de yenilmiş, kendisi de esir düşmüştür. fakat kabile reisinin kızıdır ve kurtuluş fidyesini ödeyerek serbest kalmak istemektedir. fidyeyi ödeyecek parayı bulamaz, peygamber efendimizden bu parayı ödemesini ve serbest bırakılmasını sağlamasını ister. olaylar gelişir, peygamberimiz fidyeyi öder cüveyriye'yi babasına teslim eder. babası ve cüveyriye, gösterilen bir mucize ile (peygamber efendimizin; kızın babasının gizlediği iki devesinden bahsetmesi) müslüman olurlar. daha sonrasında ise, kızın ve babasının açık ve özgür rızası ile evlenme gerçekleşir. dikkat edilirse, yetişkin, müslümanlığa dönmüş ve özgürdür.

  fakat, ortada bir sorun vardır.. tüm kabile esirdir, esirler cüveyriye'nin akrabasıdır, cüveyriye peygamberin eşidir ve teknik olarak peygamberin hısımları yani akrabaları, esir alınmıştır. müslümanlar aynen esirleri azad eder, kabile bunu görerek müslüman olur ve 100 kadın ve bir sürü erkek, çocuk, yaşlı; savaşla mümkün olmayacak bir biçimde kalben islamiyete dönmüş olur.

  ek: peygamberimiz, yoldan geçen bir yahudi cenazesini gördüğünde, ayağa da kalkmıştır.
  3 -1 ... fotojenikprens