1. 1.
    Faiz yasağı ve kültürlerini korumak için reddettiler. Çok milliyetçi bir millettirler.
    1 ... selia
  2. 2.
    birakin yahudileri, tevrat zebur ve incil'de adi gecmeyen birini reddetmeye o kitaplara inanan herkes'in hakki vardir.
    1 -5 ... arxaggelou
  3. 3.
    bir kabilenin başka bir kabilenin ilahını reddetmesidir. hayatın olağan akışı.
    -1 ... ibni maymun
  4. 4.
    ne demeleri lazımdı çomar efendi? biz yahudiyiz, eeee? ama biz hz muhammede inanıyoruz, o son peygamber, ondan önceki dinler bozulmuştur ama biz yahudiyiz.

vallahi bravo, ellerim koptu alkışlamaktan.
    1 ... dergah sovalyeleri
  5. 5.
    yahudiler kendi inandıkları tanrının kurallarına bile dolambaçlı yoldan dolaşıp kuralları ezmek için her türlü şeytanlığı düşünmüş bir toplum.
    muhammed'i kabul etmemeleri olağan bir durum benim gözümde.
    2 -1 ... rahimyerinecarsafadusensperm
  6. 6.
    yahudileri yahudiler bile sevmez çünkü sevginin ne olduğu hakkında küçük bir fikirleri dahi yok .

sadece kendilerinin iyiliği isterler yoksa başkaları ölmüş acı çekiyor umurlarında bile değildir ki bu onlar için güzel bir şey dir .

dünya nüfusunu azalması onlar için süper bir olay .

dünyanın kendilerine kalacağına inanıyorlar .

bu tip düşünceler lanetlenmiş olmanın getirdiği düşünceler dir .
    1 -1 ... tiamat
  7. 7.
    Son peygamberin geleceği ve özellikleri tervratta yazıyordu,

Hahamlar onun özelliklerini çok iyi biliyordu.

Lakin gene ben yani Ene davası güttüler peygamberin ismaili olması en büyük inkar sebepleri

Bu yüzden Son peygamberle ilgili tüm işaretleri delilleri kendi kitaplarından temizlediler. Allah'ın hükümlerini hile ile çiğnemek için her türlü yolu mübah sayan bir anlayıştan da elbette bu beklenirdi. Kendi soylarından Gelen Peygamberleri bile katleden bir inanca sahip kavim düşünün ki ishak değil ismaili bir peygamber için ne düşünür. Ne yapmaya çalışır.
    4 -1 ... isminiunutanadam
  8. 8.
    Güneş balçıkla sıvanmaz..
    1 ... baybolla
  9. 9.
    inkar etmek zorunda değiller lâkin, her dinin kendine has binlerce yıl nesilden nesile aktarılmak sureti ile kemikleşmiş bir değerler teolojisi var..

(bkz: senin dinin sana benim dinim bana)
    1 ... kiss kiss bang bang
  10. 10.
    inkAr etmeseler zaten müslüman olurlar.
    -1 ... exscalibur