1. 1.
    bilimi rehber alanların farkıdır. müslüman dünyası ceset sikilebilir mi konusunu tartışırken yahudiler dünyanın 4 tarafındaki üniversitelerde kürsü başkanları oldular.
    3 -7 ... david addison
  2. 2.
    Müslümanlar savaşırken onlar ticaret yaptığı içindir. Müslümanlar merttir onlar sinsidir.
    -2 ... tenete
  3. 3.
    bilimden ziyade yahudilerin bu kadar güçlü olmasının nedeni yahudilerin kafalarının ticarete basan zengin insanlar olmasından ileri gelir. dikkat edin dünyada hangi büyük firma varsa bu ailelerin büyük bir kısmı bu hisslere sahiptir.
    ... rebel12
  4. 4.
    gayet normaldir. meslegim icabi dunya'nin degisik yerlerinde yahudi aileler ile tanisiyorum. hepsi cocuklarinin kaliteli egitim almasi icin ugrasiyor. yabanci diller ogretiyorlar, sanata, spora tesvik ediyorlar, mutlaka bir konuda uzmanlasmasini sagliyorlar.

biz ise hala kiz cocuk okula gitsin mi gitmesin mi tartisiyoruz.
    3 -1 ... totiman
  5. 5.
    yahudilerin zihniyetinden kaynaklanır. kendilerinden başkalarını sömürmek ve onların malını, canını gaspetmek onlara göre helaldir.
    2 ... seruven44
  6. 6.
    Milliyetçi olmaları, ticaret ile uğraşmaları ve faizden kaynaklıdır.
    1 ... selia
  7. 7.
    yahudilerin ne alanda geliştiğini çok merak ediyorum. karl marx ve einstein yahudi geleneklerine göre yaşasaydı gelişmeleri mümkün olmayacaktı. zenginlikleri ile ilgili bir gelişim varsa evet haklısınız ancak en büyük bilim adamları israil'de değil almanya'da çıktı. bunda almanya'nın ve alman bilim adamlarının büyük katkısı vardır. tevrat'a bakarsanız kur'an'ın öncesini anlatır. bazı anlatımlar vardır ki gericidir. yahudi bir dindarın bizim islam'ı anlamamış yobazlarımızdan çok farkı yoktur. einstein bu kurallarla bu noktaya gelemezdi. buna kanıt olarak tevrat'tan bir kaç tane bölüm paylaşıyorum.

yahudiler gelişirken müslümanların geri kalması

tevrat'ta soylu sınıfın cezalandırılması ile kölelerin cezalandırılması arasında bile farklar vardır. kur'an'da buna benzer tek bir ayet yoktur. diğer yandan tevrat'ı okuyanlar görecektir. oradaki tanrı kavramı sadece onların tanrısı olduğunu söyler, ibranilere 'halkım' der. kur'an'daki tanrı ise müslüman olmayanların da tanrısıdır. dini bile soylu sınıfa ayrı köleye ayrı kurallar geliştirmişken bu dinden bilim çıkar mı. mesele yahudilikten ziyade avrupa kültürünün batı'da yaşayan ibranilere kattıkları bilgi birikimidir. zenginlikte her geçen gün daha da gelişiyorlar bunun nedeni ise asla yaşadıkları ülkede işçi olmamalarından kaynaklanır. yahudi aileler, abd'de, belçika'da, almanya'da ve türkiye'de çocuklarının işçi olmalarına asla izin vermezler. çocuklarının daha iyi eğitim almaları için çaba gösterirler. avukat olurlar, medyada yer alırlar, elmas sektörünü yönetirler ama bir fabrikada veya şantiyede işçi olan yahudi yoktur. bu bir eleştiri değildir, çok da doğru yapıyorlar. bu sayede yaşadıkları ülkenin önemli makamlarında çalışabiliyorlar.

bu arada vatandaşın biri yahudiler için başkasının malını gasp etmekten çekinmezler gibi saçma bir ifade kullanmış. tevrat'ta bunun cezası var. bunun müslüman veya yahudi olmakla alakası yok. hiç bir din bu tarz durumları onaylamaz. müslüman geçinenlerin içinde de milletin malını gasp edenler var. ne diyeceğiz o zaman müslümanların tamamı hırsız mı diyeceğiz.
    2 -1 ... buzkutlesi
  8. 8.
    sorun ortadoğu topraklarında sanırım. aşkenazlar zehir gibi adamlarken israil yahudilerine bakın bildiğin mal hepsi perşembe pazarı esnafı gibiler.
    1 ... ibni maymun