1. 1.
  yeni şafak'ın antisemitik yazarı yusuf kaplan'ın ırkçı beyanı. hani "siyonistten dost olmaz" dese anlayacağım ama adam "yahudi demiş. bir dini ve milliyeti toptan düşman olarak kategorize etmiş. bir de "istisnalar hariç diye kloz koymuş. ben de "ırkçıdan insan olmaz" diyorum e ne yapacağız şimdi?

  alıntı
  istisnalar elbette ki hariç ama Yahudi'den dost olmaz. Yahudi, Türk'ten / Müslüman'dan nefret eder. Yahudiler, laik Türkiye'yi ve Türkiye'deki bütün laikleri, laik kurumları, laik uygulamaları sonuna kadar desteklerler ve Türkiye'nin islâmî bir yörüngeye kayma ihimaline karşı bütün güçlerini ortaya koyarak savaşırlar.
  alıntı
  http://www.yenisafak.com....?i=6747&y=YusufKaplan

  not: bu arada muhterem o çarpık algısından ürettiği çarpık retorikle hemen her yazısında laikliğe çatmadan duramaz. yedişer sekizer defa laiklik ve sekülerizm sözcüklerini geçirdiği yazıları vardır. örneğin cinsel sapıklıklar seküler hayatın ürünüymüş.

  (bkz: yusuf kaplan)
  12 -4 ... avasas
 2. 2.
  bunu diyen bunu da dedi: heil hitler.
  5 -1 ... tankut kabza
 3. 3.
  Ey iman edenler, yahudi ve hristiyanları dostlar (veliler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez. (maide suresi / 51)
  6 -6 ... bonkor banker
 4. 4.
  (bkz: eric cartman)
  4 ... god hates us all
 5. 5.
  onu diyen sunlarida der; kürtten dost olmaz, aleviden dost olmaz, yunandan dost olmaz, araptan dost olmaz, fenerliden dost olmaz vs vs. al sana irkcilik, al sana insan düsmanligi.
  3 -3 ... antepli
 6. 6.
  onu diyen buna desin;

  (bkz: rte)

  (bkz: sami ofer)
  4 -1 ... sıpa
 7. 7.
  saçma sapan bir cümledir. kim demişse g.tünden uydurmuştur. *
  3 -4 ... fishandcips
 8. 8.
  özellikle bu önerme akp ve abdullah gül'e sık sık söylenmelidir. zira en sıkı dostları ve iş ortakları bu dost olmayan tayfadandır. ayrıca sadece dost değil post da olmaz.

  peşin edit: dost ve post olmayacak yahudi, yahudi şeriatına inan kişidir! yoksa yahudi şeriatı gibi sapık bir düşünceye karşı olan yahudiyle işimiz olmaz.
  1 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  Ey iman edenler, yahudi ve hristiyanları dostlar (veliler) edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez. (maide suresi / 51)

  yazılmıştır. ancak bazı sivri zekalılar ; ayet ve surenin indiği dönemde yaşananları gözardı ederek , bu uyarıyı emir olarak algılamışlardır.
  lütfen ayet içerisindeki surelerin tamamını yazınız. insanları yanlış yönlendirmeyiniz.
  ha eğer bunu yapmakta ısrarcıysanız ; islam hoşgörü dini değil dediklerinde zırlamayınız. zira islam dinini yanlış anlatıp yanlış tanıtanlar sizlersiniz.

  kısaca ; yanlış bir önermedir.

  edit: kendinden olmayanları değil , kendinden olmadığı için insanları dışlayanları sivrizekalı olarak niteleyen ramorin yazarı ; bazı yazarlara iki kelimenin yerini değiştirdiğinde doğru sonuca ulaşabileceklerini tavsiye eder.düzeltmemeyi tercih eder.
  bu ramorin yazarı ; o dönemle bu dönemin çok az farklılıklarla aynı olduğunu idda edenleri de anlamaya çalışacaktır.madem üşeniyorsunuz tamamını sözlüğe almaya hiç yazmayınız daha iyidir.zira anlamadan yada yanlış anlayarak yazdığınız açıktır.
  2 -4 ... ramorin
 10. 10.
  yahudiden iyi cıkardaş olur.
  1 -2 ... camp nou