1. 1.
  yahudilere hizmet edenlere verilen bir ödüldür, dünya üzerinde yahudi olmayan bir kişiye verilmiştir: recep tayyip erdoğan..
  aynı zamanda bu ödülü alan tek türk ve müslüman da yine erdoğan'dır..

  http://www.milligazete.co...odulu-geri-ver-110079.htm

  edit: elbette yahudi düşmanı değilim. tayyip ve zihniyetinin "hem kel hem fodul" olduğu gerçeğine gönderme bu..
  #8241795 :)
 2. 2.
  http://arsiv.sabah.com.tr/2004/01/21/gnd117.html

  (buyurun seversiniz siz tayyip'in damadının gazetesini. bak o da yazmış)
  #8241828 :)
 3. 3.
  1492'de osmanlı tarafından ispanya'dan kurtarılan yahudilerin anısına verilmiştir.

  http://tr.wikipedia.org/w...r_ve_Portekiz_S.C3.BCreci
  http://www.endulus.net/endulustarihi/1492sonrasi.htm

  ayrıca yahudilerin tayyip'i yanlarına çekmek için verdikleri bir ödüldür. nitekim "din için papaz cübbesi bile giyerim" diyen de zaten tayyip'tir.
  #8241841 :)
 4. 4.
  bütün yahudilerin düşman olmadığını, gemilerin teröristlere yardım taşıdığını ve masum yahudilerin bundan zarar göreceğini savunanlar, şimdi yahudi örgütlerini birer düşman olarak görüyor. barışçıl amaçlarla verilen ödülle başbakan'a bok atıyor.

  komik olmayın.
  #8241850 :)
 5. 5.
  almaktan gurur duyacağım madalyadır.

  neden?

  çünkü ben biliyorum ki yahudilere faydalı olmak başka bir şey, israil devletinin kulu köpeği olmak bambaşka... eğer schindler gibi kahramanca yahudi kurtaran insanlara bahşedilen bir şerefse, bu madalyaya talip de olurum, tayyip de olurum.

  israil hizmet madalyasını ise asla almam, elimin tersiyle iterim, çnkü israil devletinin politikalarından tiksindim.
  #8241862 :)
 6. 6.
  birini tarafına çekmek istiyorsan ona şeker verirsin hediye verirsin.bu da öyle bir şey.bu da onların tarafında olduğu anlamına gelmez. daha nasıl basit anlatırım bilmiyorum.

  daha bu gün israil hükümetine düz gittiğini gören gözler olmasa inanacağız.

  hadi başka başlıklarda fakir edebiyatına devam...
  #8241896 :)
 7. 7.
  bu ödül, "birini tarafına çekmek" için verilen bir ödül değil, "yahudiliğe yapılan büyük hizmetler" için verilen bir ödüldür. hizmet etsin diye verilen değil, hizmet ettiği için verilen bir madalya..

  tayyipist hempaları, "şeker vererek tayyip'i kandırmaya çalıştılar ama tayyip kanmadı" diyedursun,
  sahi sizce tayyip'in yahudilere yaptığı bu üstün hizmetler nelerdir acaba?
  #8241997 :)
 8. 8.
  iade etsin bence. (bkz: dodilemenin çeşitleri).
  #8242177 :)
 9. 9.
  elbette böyle bir şey şu an için erdoğan'a saldırmak için bulunmaz bir nimettir. zira araştırmayı pek seven insanlar değiliz. şimdi başbakan bu ödülü aldı diyerek çok güzel bir şekilde erdoğan'ı samimiyetsizlikle suçlayabilirsiniz. tabii ki bu suçlamayı yaparken kesinlikle ama kesinlikle madalyanın neden verildiğini söylememeniz gerekir. yoksa göt olduğunuz gerçeği ortaya çıkacaktır. başbakan erdoğan, türkiyenin ikinci dünya savaşı sırasında ve daha da geçmişte endülüs'ten zorla göç ettirilen yahudilere kucak açmasından ötürü ve daha da önemlisi türkiye adına böyle bir ödüle layık görülmüştür.

  ki başbakan dünkü konuşmasında da türkiye'de yaşayan musevilerin huzur içinde yaşayacaklarının da garantisini vermiştir. bunda kötülük aramak isteyen arayabilir.

  musevilik başkadır siyonizmin güdümündeki israil devleti başkadır. aklı selim düşünen insanlar zaten bu ayrımın farkındalar.

  dikkat edin hep aynı taktikle gelir bu insancıklar. bazen ayetlerden de örnek verirler. ayetin iki kelimesini alıp bakın burada böyle der ayetin öncesine sonrasına bakmadan. bu zihniyet hiç değişmez inanın. kuran okumazlar başörtüsü kuranda yoktur derler. camiye gitmezler kadınlarla erkekler niye aynı safta kılmıyor derler.

  deli misiniz nesiniz kuzum siz?
  #8242279 :)
 10. 10.
  yahudilerin tayip erdoğana verdiği bir ödül olduğu için tırı vırıcıların uydurduğu akp yahudi yanlısı söylemlerine kılıf olacak madalyadır.( kimin kime karşı kimin kimin yanında kim kimle mücadele ediyor kim davostan sonra türkiye diplomatik olarak bitmiştir(onur öymen chpli) diyip israilden tırstığı, kimin one mınute dediği bellidir arkadaş)
  #8242478 :)
 11. 11.
  başbakanın samimiyeti varsa iade etmesi gereken madalya.

  size yapılan haksızlıklara tepki vermezseniz bilin ki ne onurunuz ne de kişiliğiniz kalır.
  #8243783 :)
 12. 12.
  yok zamanında ispanya'daki yahudileri osmanlı kurtardığı için verilmiş, yok dün israil yalacılığı yapanlar şimdi rte'ye bok atmaya çalışıyorlar. evladım ne içiyorsunuz allah için söyleyin ? türkiye cumhuriyeti yenimi kuruldu lan ? bu adamlar bu ödülü neden rte'ye verdilerde erbakan'a çiller'e vermediler ?

  abi siz süzme safsınız yada biz uzayda yaşıyoruz.
  #8243815 :)
 13. 13.
  (bkz: bu ne perhiz bu ne turşu recep bey)
  #8243936 :)
 14. 14.
  hakkında yorum yapılırken az akıllı olunması gereken madalyadır. şimdi güya bu madalya gündeme getirilerek tayyip erdoğanın kararlı ve cesur duruşu gölgelenmiş olacak zannedilmektedir. halbuki gerçek bambaşkadır. özellikle 2006 dan beri yahudi sermayeli amerikan medyasında recep tayyip erdoğanı eleştiren yayınlar yapılmakta iken karşıtı olan malum cenah övgülere mazhar olmakta yönetime gelecekleri gün iple çekilmekte ve özlemle anılmaktadır. yoksa siz son zamanlardaki kılıçdaroğlu güzellemelerini bir tesadüf sananlardanmısınız. yahudi lobisi osmanlının zamanında yahudilere sahip çıkması gerekçesiyle ödül vererek muhtemelen yakınlık kurmayı arzu etmişsede başbakan recep tayip erdoğanın gazze konusunda kararlı duruşuyla yahudi lobisine arzu ettiğini vermediği anlaşılmaktadır.hadise budur.
  #8244041 :)
 15. 15.
  yıllar önce ilk duyduğumda "ulan gerçekten yahudi mi acaba" diye içimde kıllanmama sebep olan haber. ama ogünden bugüne adamın yaptıklarını düşününce sadece çamur at iz kalsın mantığında bir haber olduğunu anladım. bugün hala bu adam yahudi destekçisi demek çok komik olmuyor mu ya. şu anda en fazla onları eleştiren kişi.
  #8244107 :)
 16. 16.
  antisemitizm rüzgârları dâhilinde oy toplamacılık yapan başbakan'ın, iade etmekten ziyade sahiplendiği madalyadır. bu sayede, ermeni soykırımı krizi üzerine commandeur nişanı'nı iade etmekte beis görmeyen erdoğan teziç'i hatırlatır.
  #8244133 :)
 17. 17.
  kısa bir ifadeyi kullanmak yerine, ortaya saçmasapan bir yem olarak atılan şeydir.

  arkadaşım, "ben tayyip'i sevmiyorum, ne yaparsa yapsın bir taraftan kaşıyacağım onu ve icraatını" de gitsin.

  hayır anlamıyorum yani, bunları pişiren insanlar yahudilikle israil'i bir tutuyor konumuna düştüklerini göremeyecek kadar aptal olabilirler de, bu lafı ettikleri zamanın tam da bu lafla ima etmeyi denedikleri zırvalığı çürüten bir bir zaman olduğunu da mı görmüyorlar?

  tayyip yönetimindeki girişken türkiye, sivil inisiyatifleriyle israil'in gazze'ye koyduğu ambargoyu kırıyor, israil'i zor durumda bırakıyor, acı kayıplar pahasına, yani tayyip şu an israil'in başının belası.

  ama sen takmışsın ya bir kere bu adamın bilmemne olduğuna, artık kafanın içinde yarattığın bu tayyip'i gerçekmiş gibi etrafa yutturmak için herşeyi yapman meşru tabii, yahudileri israil'e de eşitlersin, akım derken bokum da dersin, maksat nadir gelmiş beceride bir liderin rüzgarına işemek ne de olsa.
  #8252048 :)
 18. 18.
  tayyip' in derhal geri iade etmesi gereken ödüldür. Aksi takdirde bu durumdaki samimiyeti sorgulanacaktır.
  #8255021 :)
 19. 19.
  recep tayyip erdoğan ın almış olduğu madalyadır. dün yahudilere üstün hizmet madalyası al bu gün israil i kına. zor bu işler.
  #8257011 :)
 20. 20.
  tayyip erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesine konu olmuştur.
  (gerçi tayyip'ten önce cevap verecek tıfıllar var burada ama)
  --
  TÜRKiYE BÜYÜK MiLLET MECLiSi BAŞKANLIĞINA

  Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın R.Tayyip ERDOĞAN tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını dilerim.

  `
  Ali ihsan KÖKTÜRK`
  CHP Zonguldak Milletvekili

  10 Haziran 2005'te New York'ta Yahudi Örgütü ADL'nin verdiği Üstün Cesaret Ödülü'nü Abraham Foxman'dan almış, "Bizim dostluğumuza güvenin" demiştiniz.

  Yine "Üstün Cesaret Madalyası'nı Siyonizmin Peygamberi Thedore Herzi'nin 1906'da kurduğu AJC (ABD) Yahudi Kongresi'nden almıştınız. Bu örgütün amacı Siyonizm'i tüm dünyaya hakim kılmaktır.

  104 yıldır sadece 10 kişiye verilen, 2005 yılında 11. size verilen Yahudilerin Üstün Cesaret Madalyası'nın bir diğer özelliği de, Musevilerin dışında ilk kez bir başka din mensubuna verilmesiydi.

  Öyle ki, israil devletinin 1948 yılında kurulmasına omuz veren ABD ve ingiliz devlet adamlarına bile bu ödül verilmemişti.

  Şimdi böyle bir madalyayı boynunuzda taşıyarak, israil'in Gazze'ye yardım götüren Türk yurttaşlarına karşı giriştiği saldırıyı kınamanız, saldırıya karşı girişimleriniz inandırıcı olmamaktadır

  Buna göre;

  1. ADL Başkanı Abraham Foxman'ı tüm dünyanın gözleri önünde şahsınızı Musevilerin ebedi dostu olarak ilan etmesi ve 104 yıldır sadece Musevi dinine mensup on kişiye verilen, israil devletinin 1948 yılında kurulmasına omuz veren ABD ve ingiliz devlet adamlarına bile verilmeyen bu madalyanın tarafınıza verilmesini nedeni nedir?

  2. Abraham Foxman ile AKP'nin kuruluş günlerinde, partinin kuruluşuna yönelik herhangi bir görüşmeniz olmuş mudur?

  3. 10 Haziran 2005'te New York'ta Yahudi Örgütü ADL'nin verdiği Abraham Foxman'dan almış olduğunuz "Üstün Cesaret Ödülü&"nü ve almış olduğunuz "Üstün Cesaret Madalyası"nı iade etmeyi düşünüyor musunuz?
  --
  #8258033 :)
 21. 21.
  türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin sorgulaması gerekir. en azından şunu:
  bizi kim yönetiyor?
  #8268643 :)
 22. 22.
  unutmamalı o güzel günleri,
  anılarla gönülleri hoş tutmalı,
  avutabilmeli...

  hatırlamalı,
  sevgiyle anmalı,
  antisemitik gözüküp halkı kandırmalı...
  #12048245 :)
 23. 23.
  başbakan ın yahudi ırkçılığı yapmadığının , israilin vahşet politikasına karşı olduğunun kanıtıdır.

  yoksa bu madalya yı veren israil değil israil içindeki yahudi organizasyonlarından biridir.

  bu tabi ki israilin kuklası olan kk tarafından sindirilemez.
  acıtır.
  #13088302 :)
 24. 24.
  sayın başbakanımızın bileğinin hakkıyla aldığı ödül.
  #13088378 :)
 25. 25.
  "bize bulaşmak döt isterdi, sen bunu yaptın. al bu da ödülün" diyerek verilmiş ödül. yahudilere ettiği hizmetlerden dolayı verilmemiştir yani o, hıhı tabi.
  #13088425 :)