bugün

en az yerli dizi izleyen hamidolar kadar bir zekaya sahip olan insandır.

evet, kapitalist ülkelerin dizilerini izleyen, zekası deniz seviyesinde olan ırgatlar ve kezbanlar var. yazık la kimin çocuğuysa bunlar. gidip yabancı dizilerle ömürlerini tüketiyorlar.

oturup sezon sezon dizi izlemiş amsalaklara sesleniyorum; sizden bir halt olmaz. ot gibi gelip, saman gibi gidersiniz ancak, ehe.
milleti kategorilere koyan insandan daha yüksektir.
izlemeyen insana nispeten daha çoktur. *
Bunu diyen insanlar gider bol bol yabancı ürünü mal tüketir, altında yabancı marka arabası olur vs. Tanım yapmak gerekirse; bunu diyen insan tutarsız insandır.
aradığını farklı diyarlarda bulmaya çalışandır.
türk dizilerine bakılınca ne kadar zeki olduğu ortaya çıkan insandır.

ne yani akasya durağı, arka sıradakiler, arka sokaklar gibi ucube dizileri mi izlesinler.

türk dizilerinin 2 3 4 saat sürmesi de cabası.

türk dizisi izlemeyen birisi olarak ne bu kadar zamanım var ne de aklımı yitirdim.

bari şunu kabullenin adamlar dizi yapıyorlar ama sonuna kadar hakkını vererek.
yabancı dizi izleyenlerin zekasını sorgulayan organizmanın zekasından kat kat fazladır.
zekanın zevklerle paralellik göstermemesine bağlı olarak,zeka testiyle ölçülebileceği insanlardır.
zevk meselesidir,kimseyi alâkadar etmez zannımca.
yazardan kişisel not: en güzeli dizi izlememektir.
kapitalizmle bi sikim ilgisi olmayan konudur. bu bana sokaklarda eylem yaparken üstlerinde levis kot,converse ayakkabı olan tkp'li gençleri hatırlattı. *
türk dizilerinin kalitesinden sıkılmış insanın zekasıdır. hiçbir didaktik özelliği olmayan, sadece aşk meşk üzerine kurulu türk dizileri var bildiğiniz üzere. hatta bu temaya uymayan bir elin parmağı kadar dizi var. belki o kadar bile yok. aşk meşk işlerinden, bir kız ile bir erkeğin fırtınalı ilişkisinden hoşlanmayan kişiler napacak? sonra yabancı dizi diyorsun, izleyenlerin aklından şüphe ederim. ben 5 sezon house izledim bu vakte kadar, aşk olaylarına birkaç kere sapılmasından başka bir şey görmedim, doktorlar izledim bir bölüm. boktan ameliyat çekimlerini bırakıyorum bir kenara, onun annesi bunun ilişkisine karışıyor, onun kardeşi öbüründen hoşlanıyor, onun eli ötekinin götünde. bu ne amına koyim!?
dizi izlemenin zekayla falan alakası yoktur. boş zamanını nasıl değerlendirildiğiyle alakası vardır. zaman öldürür bir çoğu. fakat kaliteli olanı güzel olanı da vardır. bazen dizi izlemek bir film izlemiş gibi yapar insanı. yabancı türk kıyasına gidersek yabancı dizilerin de mal olanı vardır türk dizilerinde. ama yabancı dizi izlemenin kapitalist kezbanlıkla ne ilgisi var anlamadım..
ayrılık-seks-ihanet-seks-kavga-seks-seks-seks döngüsüne sıkışmış birbirinin dizi sıra gelen yapımları izlemektense, farklı senaryoları izlemek isteyen insanların zekasıdır.
görsel
Narcos varken kırgın çiçekleri mi oneriyorsun dediğim yazar beyanı.
hepsi bi boy mu bu zekaların?
Saçma salak Türk dizilerini izleyenlerden zekidir.
Ağa, zengin kız fakir oğlan, zengin oğlan fakir kız gibi bol çeşitli Türk dizileri varken sıkıcı ve birçoğu her bölümde ayrı bir heyecan yaratabilen yabancı dizi izlemek. Yooo Yoooooo Yoooooooo.

Türk dizilerinin de iyi tarafı var tabi 5 bölüm kaçırsan bile 6. Bölümde kaldığın yerden devam edebiliyorsun. Tüm bölümleri ayrı ayrı izlemene gerek Yok.