bugün

Kendini en yakın yüksek binadan atması gereken yazardır. 2017 yılına girmek üzereyken, millet 3-4 dil biliyorken uluda yazarlık yapacağına dil öğrenmeye çalışması faydasına olur. Benim 8 yaşındaki çocuk bile 2 yabancı dil konuşuyor, daha ne diyeyim.
Dinsiz kitapsiz kafir nickli olmandan belli yabancı dil bilmeyen binadan atlasin. Ulan ne yabancı hastalığı varmış. Kendini gelistirmek için ogrenirsin ogretirsin de. Bilmeyen atlasin ölsün demek nedir.
kendi dilini kulturunu bilmedikten sonra baska diller bilmis ne ise yarar. her yazana yazar her okuyana okur denmemeli bunun bir kriteri olmali.
benim o. uğraştım ama hiç beceremedim maalesef.
kendisine bugüne kadar dil öğrenmenin bir yetenek olduğu güdülenmiş yazardır.

ya da bugüne kadar kendine dil öğretmek yerine sadece dilin bil bilgisi öğretilmeye çalışıldığı için bıkmış, bıktırılmış yazardır.

veya eğitimin sonunda konuşabilmek için girdiği dil kursundan konuşma eğitiminin dışında herşeyin sağlandığı yazardır.

en kötü ihtimalle 12 yıl boyunca okullarında dili öğrenmeye en elverişsiz koşullarda eğitim almış yazardır.

meslektaşlara not: insanların bu konudaki umutları ile oynamayın sevgili paydaşlarım. insanların sizden istediği tek bir şey var çocukken kendi dili için yapabildiği şeyin aynısını şimdi yeni bir dilde yapmak istiyorlar. görevimizin onlara ışık olmak olduğunu, onları sıfatlandırıp öğrenememelerinin sorumluluğunu onlara yüklemek olmadığını unutmayınız.

edit: benim güzel dostum az önce tam olarak senden bahsediyordum. hoş geldin. bak ben onu orada "herşey" olarak bırakacağım. benimkisi kelebeğin kanat çırpışı olsun arkasından çığ gelir zaten. dilin tek amacının karşındakiyle iletişim kurmak olduğunu unutmayalım, meclise dilekçe yazmıyor veya cumhurbaşkanı ile iletişim kurmuyoruz ki öyle olsa ne olur. ne kadar güzel anlamışsın benim cümlemin içerisindeki anlamın tamamını, benim senin cümlelerinde büyük-küçük harf ve noktalama işaretleri özeni olmadan anlayabildiğim gibi.
"her şey" önce ana dilimize hakim olalım lütfen.
güncel Önemli Başlıklar