bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  anayasa mahkemesi kararı gereği, bakanlığın yayınladığı genelge.

  ***
  3 Kasım 2002 seçimlerinin ardından göreve gelen AKP Hükümetleri döneminde yabancılara yapılan toprak satışları, 1923 yılından 2002'ye kadar olan miktarın iki katını geçti. Geçen sene 3 milyar dolarlık toprak satıldı.
  ***

  Yabancılara gayrimenkul satışı, bugünden (16.04.2008) itibaren durduruluyor. Bayındırlık ve iskan Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle, Anayasa Mahkemesi'nin kararı gereği, yabancılara gayrimenkul satışının durdurulduğunu açıkladı. Anayasa Mahkemesi'nin konuyla ilgili iptal kararı yarın (17.04.2008) yürürlüğe girecek. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Tapu Müdürlükleri'ne dün bir genelge gönderilerek yarından itibaren yabancılara gayrimenkul satışının yapılamayacağı belirtildi. Ancak yabancılar taşınmazlarını Türk vatandaşlarına satabilecekler.

  http://www.yenicaggazetes...r/haberdetay.php?hit=6549 ~~
  2 ... sonkuzu
 2. .
  milletin önüne atılan tırıvırı mevzulardan biridir. zira herkes bal gibi bilmektedir ki, bu topraklardan bir yer almak isteyen ecnebilerin kanuna nizama ihtiyacı yoktur. galataport ihalesini cebinde türk kimliği olan birileri aldı da ne oldu? bulurlar bir-iki tane paravan türk yine alacaklarını alırlar... mesele yabancıların toprak alması değildir, mesele hiç bir türk vatandaşının toprağını satacak duruma getirtilmemisidir. bu tür kıytırık mevzular üzerinden kahramanlık taslayanların yaklaşık 200 yıldan beri toprak ağalığına, feodaliteye karşı ne yaptıklarının cevabını vermek durumundadırlar. şimdi buraya cebinde türk kimliği taşıyan ancak en belalı ecnebiden daha bela olan bir kaç post-modern feodal holdingçi ağanın ismini yazacam başımız belaya girecek. sen 'benim oyumla onunkisi nasıl bir olur' diye zırvala, sonra da 'vatan toprağını satıyor' diye kız. Esas beynini ve bedenini yerli yabancı demeden satılığa çıkaranlara dikkat etmek lazım.
  1 ... antilopyawrusu
 3. .
  gerçek olmasını inanmak istenilen haber.
  4 ... freedom
 4. .
  bundan önce de hatay'da çok büyük seviyeye ula$ması yüzünden durdurulmu$tu.
  ... darkness nights