bugün

taraftar yapısı, tarihindeki başarıları ve birçok durumda gösterdiği örnek duruş ile ülkemizdeki takımların hepsinden daha saygıdeğer olan dünya spor kulüplerini benimseme durumu.

(bkz: liverpool)
genelde üç büyük takımların yabancı takımlarla oynarken diğer takım taraftarlarının girdiği durum. zira 8 nisan chelsea fenerbahçe maçı ve 2 nisan fenrbahce chelsea maçı chelsea taratar sayısı 200 e katlanmıştır.
garip olan tarafını bir türlü anlayamadığım durum. Vanda yaşayıp istanbula hiç gelmemiş, fenerbahçe semtinden bir cafe, beşiktaştan bir restoran(restaurant değil restoran) adı bile sayamayacak birinin fenerbahçeyi ya da beşiktaşı tutması nasıl normal ise,türkiyede yaşayıp manchester'dan bir cafe,torino'dan bir restoran adı söyleyemeyen birinin manchester'ı ya da torino'yu tutmasıda o denli normal.ayrıca bu kulupler hep bir taraflarını yırtmıyorlar mı dünya kulübüyüz dünya kulübüyüz diye,bu durumda tabiki türkiyede de taraftarları olması gayet normal.
yabancı takımları iyelik eki kullanmak yoluyla sahiplenme tribidir.

çaylaklık günlerimde can sıkıntısını gidermek ve dünyanın en yüzeysel adamlarından biri olmamın hakkını vermek adına bol bol gg aa yyyy x y maçı entarisi okudum. arkadaş, gören her sözlük yazarını üç yıl manchester'da dört yıl madrid'te iki yıl bilmemnede yaşadı sanacak. ortalık ''manchesterımızın üfüreceği maç'', ''juventusumuzun t.şak geçeceği karşılaşma'', ''barcelonamızı beğenmediğim mücadele'' laflarından geçilmiyor. herif öyle bir tribe girmişki iyelik eki kullanarak sahiplendiği takımın taraftar toplantılarından çıkmıyor sanırsın.

''olum bana manchester'dan bir cafe, torino'dan bir restaurant adı söyle bakayım'' desem kıçına dut kaçmış bülbül gibi bakacaksın yüzüme. onu geçtim bir tane tezahuratını söyle formasını aps ile yollayacagım lan. nereden 'senin manchesterın' oldu bu? tamam bizimde sempati duyduğumuz takımlar var ama kendimizi atletico madrid kongre üyesi gibi tanıtmıyoruz sağda solda.

o elin şeyinde izlediğin takımlar hiç bir zaman senin olmadı ve olamayacak yavrucum, kendine gel.