1. .
  imkanı olan herkesin yapması gereken olaydır.
  ama yabancı dilde egitim ile karıştırılmamalıdır.
  çünkü unutulmamalıdır ki bilim, anadilden başka bir dilde öğrenilemez!
  (bkz: oktay sinanoglu)
  ... trinfr
 2. .
  cok zordur cok, önce bir kendi ana dilini iyi konusmalisin sonra baska dileride iyi ögrenebilirsin.
  1 ... ohrschmerz
 3. .
  severek yapana fecii kolaydir. severek ve isteyerek ogrenmeye cabalarsaniz bu is eglenceniz bile olabilir. sevilmeden yapilmasi ogrenme surecini de yavaslatir ve zorlastirir.
  ... kopush
 4. .
  başa bela bir şeydir.tatlı bela cinsinden de değil kabus gibi.hele de öğrenmek zorundaysanız.isteme değil zorunluluksa yani.
  ezberlemeniz gereken kelimeler gözünüzde büyür çok rahat ezber yapabilen biri olsanız bile o kelimeleri bir türlü ezberleyemezsiniz.dilin yapısı * bir şekilde zorla da olsa öğrenilir belki ama asıl sorun konuşmakta yaşanır.dili sevmediğin için bir türlü gereken önemi dikkati verip konuşamazsınız.kurman gereken cümledeki bütün kelimeleri ve hangisinin nereye geleceğini biliyorsundur ama cümle çıkmaz ağızdan.
  ... soffy
 5. .
  yabancı dil öğrenmek araba kullanmak ya da yüzmek gibidir. uygulama olmadan bunları asla öğrenemezsiniz. dil öğrenmenin de en önemli koşulları konuşma ve yazmadır.
  ... sadettin kanyak
 6. .
  dil dile değmeden asla çok iyi öğrenilemeyeceği vurgulanır hep.
  1 -1 ... pencere caminin bugusu
 7. .
  zamaninda tecrube ettigim kadariyla muzik kulagina sahip olanlarin ve bayanlarin (bayanlarin arasinda muzik kulagina sahip olanlarin orani erkeklerden 8 kat fazlaymis-belki bir ilgisi vardir) yabanci dil ogrenmeye daha yatkin oldugdur.

  ogretmen-congratulations
  zirvato- kongir...,congira..., kongiralat<*&*^

  ayni siniftaki muzisyen arkadas ise haftada bir iki defa geldigi sinifta bulbul gibi sakimakta yavas yavas aksan sahibi olmaktadir.
  ... zirvato
 8. .
  hobiyse oldukça zordur. zorunluysa beterdir.ayrıca bir lisan bir insan anlayışından yola çıkarak abaza arkadaşlarımızın en çok yöneleceği yabancı dil ruscadır. öğreneceğiniz dil çinceyse uzun zaman alır. japoncaysa allah size kolaylık versindir.
  ... soytari kral
 9. .
  çok eğlenceli bir olaydır. insan kendini daha donanımlı hisseder .ne biliyim daha bir dünya vatandaşı olmuşun gibi bir his gelir.
  ... felis is back bitch
 10. .
  eziyettir. ne kadar sevseniz de, ne kadar iyi konusabilseniz de bazen anadil gibisi yok dersiniz. ingilizceyi cok iyi biliyorum, yiyorsa sozlukte ingilizce entry kasayim bakayim? olmaz.
  1 -1 ... der meister