bugün

ülkesinin parası, insanı, doğası ona yetiyordur.
cahildir cahil bide deli gibi bilgisayar oynar anlamaz çoğu yazanı ama oynar CAHiLSiN ABi
yıllarca okul sıralarında yabancı dil öğrenme çabası gösterdiği halde öğrenemeyen insanın muhtemel sonudur. askerlikten kaçmak için yüksek lisans, doktora yapan, hatta bi şekilde akademik personel bile olmayı başaran insanların bulunduğu ülkemizde, kpds veya toefl dan belli bir puan alanın askerliği daha da kısalacak dense, sanırım bu tip insanların sayısı ciddi şekilde azalacaktır.
yurt dışıyla işi olmayan ve yurt dışına çıkma ihtimali olmayan insandır . doğaldır.
(bkz: yabancı dil kavramını ingilizceden ibaret saymak)
(bkz: ispanyollar)
(bkz: italyanlar)
(bkz: türkler) * * *
zamanında çabalamaktan biryerlerini yırtıp sonra başaramadığı için pes etmiş insandır.
"bilkent university school of english language" da okuyan öğrenci.
yabancı düşmanıdır.
-neden yabanci dil için çaban yok temel?
+yabancı dil de nedur la.
-başka ülkelerde ki insanların konuştuğu dil.
+ben başka bir yere gitmeyrum ki hep purdayum.
-ula temel turist olarak taş gibi hatunlar geliyor. onlar yabancı dil konuşuyor.
+ben türkçeyi doğru dürist konuşamayrum yabancıı dil bana yabancı gelur. turistler türkçe oğrensunlar.
muhtemelen ya fransızdır ya da ingiliz.fransızların aşırı milliyetçiliklerinden dolayı böyle bir tasaları yoktur zaten e ingilizlerde tüm dünyada geçerliliği olan dile hakimlerdir bunun içinde çaba harcamazlar.**
(bkz: yabancı dil cabası)
yabancı dilin önemini kavrayamayan insandır. ne demişler bir lisan bir insan iki lisan iki insan.