entry 32 galeri 1 video ses iyilertrends
 1. 1.
  türkleri silme karaçarşaflı, çok sigara içen, çok obur insanlar olarak gören çok.
  #3163482 :)
 2. 2.
  bizim toplumumuzda olduğu gibi onlarda da hep kötüyü öne çıkarma merakı vardır. örneğin; hrant dink'in öldürülmesi olayını ele alarak türkleri toptan barbar ilan edebilirler ama hrant'ın cenazesindeki yüzbinlerce vicdanlı insanı görmezler. işte bundan dolayıdır ki adımız kötüye çıkmıştır, inmesi de hayli zaman alacaktır.
  #3163502 :)
 3. 3.
  Dar açı da denebilecek açıdır.
  #3163585 :)
 4. 4.
  (bkz: barbar)
  #3163587 :)
 5. 5.
  kafanın gözle birlikte baktığı istikamet ve mevcut türk'ün görüntüdeki açısıyla orantılı olan bakış formatı.
  #3163693 :)
 6. 6.
  ingiliz halki turkleri espirili ama kavgaci, hosgorulu ama sabirsiz, yemege ve kadina duskun olarak bilir.
  #3163844 :)
 7. 7.
  Siz ulaşımı develerle mi sağlıyonuz diyecek kadar bizi tanımayanlar mevcut.Acaba bu noktada Tanıtımımızı iyi yapamıyoruz diye düşünmekteyim.
  #3163853 :)
 8. 8.
  afedersiniz boka bakar gibi bakmaktadırlar çünkü tarihte biz türkler her zaman bizden olanları ezmişizdir, hayvan gibi vergi ve haraç toplamışızdır ancak gerek dışarıdaki gerek içerideki yabancılara ise dehşet derecede ayrıcalıklar tanımışızdır. aynı zamanda yine kendimizi daima böyle bir garip çingene ve hakir görmüşüzdür. siz eşek olduğunuz sürece sırtınızdan semeri eksik etmeyecek birileri daima olacağından bize eşek gibi pardon hindi gibi bakmaktadırlar.*
  #3163876 :)
 9. 9.
  (bkz: sıfır derece)
  #3163885 :)
 10. 10.
  bu bakış açıları çoğunlukla türklerin hoşlanmayacağı türden bakış açılarıdır.barbar,aşırı dinci,sömürgeci.. gibi.
  bu bakış açısı aslında dünyada yaşayan herhangi bir müslüman için de geçerlidir.bunun nedeni diğer din mensuplarının çocukluktan itibaren körü körüne yetiştirilmeleridir.
  #3163891 :)
 11. 11.
  kötü yönlerimizi ele alacak olursak, objektif degerlendirildiginde pekte yanlis olmayan negatif bakis acisidir. önemli olan buna kizmak degil bundan ders alip daha iyiye yönelmektir. aslinda yabancilar akilli bir düsmandir, akilsiz dostun olacagina, akilli düsmanin olsun demistir atalarimiz.
  #3163903 :)
 12. 12.
  kaçın türkler geliyor!
  #3164014 :)
 13. 13.
  olay sempatik çocuk ve burnunda ki tatak'tır, dilersen güzelliğine bak, dilersen burnunda ki tatağına, hangi yabancı nereye bakar bilemem...
  ama bunları yaparken kendin de bir aynaya bakmalısın, geçmişine bakmalısın, tuvalet eğitimini dahi bu tataklı çocuğun babasından aldığını unutmamalısın diye hatırlatmak lazım bu yabancılarımıza, yabancıladıklarımıza.

  (bkz: bakış açısı)
  #3164108 :)
 14. 14.
  ingilizcenizi pekiştirmek için girdiğiniz sitelerde rahatça "i am turkish" yazamamanıza neden olan sığ bakış açılarıdır. zira sonrasında gelen tepkiler sinirinizi bozar. örneğin;
  -siz okula deveyle mi gidiyorsunuz?
  #3164153 :)
 15. 15.
  herşeyin kötüsünde vardır türklerin parmağı düşüncesi.
  #3164407 :)
 16. 16.
  (bkz: barbar)
  #16738234 :)
 17. 17.
  türklerin kendi kendilerine bakış açıları kadar tuhaf olmayan bakış açısıdır.
  #16738239 :)
 18. 18.
  Zklemedigim bakış açısı.
  #16738253 :)
 19. 19.
  (bkz: why the turkish people add me on facebook)
  #16738287 :)
 20. 20.
  türklerin diğer ırklara bakış açısından çok da farklı olmayan bakış açısıdır. slav ırkının sokakta üstüne krema sıkıp mayokiniyle gezmediğini algılayamayan, "hans" kelimesini hakaret olarak kullanan, çingene deyince burnunu büken, yahudi deyince sumsuğu hazırlayan, tüm italyanları ibne zanneden türk halkına benden gelsin öyleyse; ya ne olacağıdı?
  #16738854 :)
 21. 21.
  Öncelikle direk olarak yabancı olarak kategorilersek yanlış yapmış oluruz. Bazı yerlerde ülkelerin bakışını tek tek incelememiz gerekir. Örneğin Yunanistan, Bulgaristan ve Ermenistan'da çok kötüdür. Bunda Osmanlı hakkında anlatılanlar ve bu milletlerin yüzlerce yıl altımızda yaşadığından dolayı kurtulmak istediği aşağılık psikolojisinin payı çok büyüktür. Bu psikolojiyi silip atmak için uygulanan milliyetçilik genelde üzerimize atılan iftira ve hakkımızda söylenen yalanlarla bezenmiştir.

  Yunanistan'ı ele alalım. Yunanistan'da 1821 adlı bir belgesel çekildi. Bu belgeselde dört farklı milletten tarihçi görev aldı. Bunlar ingiliz, Yunan, Türk ve hatırlayamadığım farklı bir milletten olan tarihçiydi. 1821 tarihi Yunan milletinin Osmanlı'ya ilk isyan ettiği tarihtir. Bu belgeselde Osmanlı'nın aslında Yunan halkına kötü değil aksine iyi davrandığı, dinini istediği gibi yaşamasına izin verildiği, yunan halkının Osmanlı zamanında zenginleştiği anlatıldı. Bunun üzerine ülkedeki aşırı milliyetçiler bunların yalan olduğunu söyleyip ayaklandı. Ancak bu büyük bir kısım değildi. Çünkü liseye kadar olan tarih kitaplarında Türk'ler hakkında barbar ve milliyetçilik oluşturmak için yalanlarla bezeli şeyler anlatılıyordu. Birden bire gerçeklerin anlatılması bazı kesimlerde travma yarattı.

  Yunanistan'da şuan üniversite düzeyinde hakkımızda büyük oranda gerçekler anlatılır. Anca liseye kadar olan düzeyde tamamen üzerimizde nefret uyandırma amaçlı bir yalan tarih propagandası yapılmaktadır. Bunun yansımasını çok rahat bir şekilde örütbağa girdiğinizde görebilirsiniz. Hiç alakasız bir konuyu bile konuşuyorken bir yunan, ermeni veya bulgar'ın( ki asılları Türk olmakla beraber bizden daha esmer bir topluluk oldukları halde slav olduklarını iddia ederler) size durduk yere saldırdığına şahit olursunuz. Söylediği şeyler genelde köpek havlamasına benzeyen basma kalıp cümlelerdir. Hemen örneklemek gerekirse bunlar " siz türk'ler 1.5 milyon ermeni'yi katlettiniz " , " siz türk'ler çirkinsiniz. ", " siz türkler barbarsınız. ", " hep başka kültürlerin yaptıklarını çaldınız. Kendiniz bir şey üretemeyecek kadar aptalsınız. " iddialarını örnek olarak verebiliriz. Bunlara kanıt olarak bir belge vs. sunmaya gerekte duymaz. Onun için Türk bunlardan ibarettir. Kanıda ihtiyacı yoktur. Türk'ler böyledir. Şüphesiz bu bizim değil onların aptallıkla suçlanması gerektiğini açıkça göstermektedir.

  Ermenistan'ın üzerimizde yürüttüğü milliyetçilik ise komik ve hayalcidir. Örneklersek Karabağ'ı (Azerbayan topraklarında bir bölge) işgal eden komutan bizim için " Karabağ'ı biz aldık. Ağrı'yı almak size düşüyor. " demiştir. Bu düpedüz saçmalıktır. Aklı başında olan biri Ermeni ordusunun Türk ordusu karşısında iki gün dayanamayacağını bilip böyle bir söz etmez. Ki olayın siyasi ve diplomatik boyutuna bakarsak Türkiye'ye yapılacak bir saldırı durumunda Ermenistan karşısında bir tek Türkiye'yi değil ne kadar ben dahil bir çoğumuz beğenmesek de Nato'yu bulacaktır. Bunun yanında şuan ki Ermeni'lerin Türk'lere yaptığı saldırıdan dolayı Ermenistan'ı tanımamakla tehdit eden Pakistan'da cabası. Bu yüzden Ermeni'lerin bakış açısını kötüden çok hayalci ve saçma olarak yorumlamak daha doğrudur.

  Bulgar'lara gelirsek. Avrupa'nın en fakir ülkelerinden biridir. Düpedüz aslı olan Türk olmalarını inkar etmektedirler. Genelde zaten böyle devletlerin tutundukları şey bellidir. Kendine bir düşman yarat. Üzerinden boş milliyetçilik politikası yürüt. Bakın hedef demiyorum düşman diyorum. Zira hedefle birlikte milliyetçilik politikasının iyi sonuçlar doğurma olasılığı yüksektir. Ama düşman yaratırsan başkasına havlayan köpeğe benzeyen bir halkın olur. Hiçbir halta da yaramazlar. ikisine de en iyi örnek Alman'lardır diyebilirim. Hitler zamanında düşman milliyetçiliği oluşturulup dediğim köpek gibi millete saldırıp kendilerini yok etmekten zor kurtarmışlardır. Ardından yapılan hedef milliyetçiliği ile ise mükemmel bir sanayileşme gösterip dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri olmuşlardır. Şuan bulgar halkının bize karşı yaptığı hedef değil düşman milliyetçiliğidir. Ve havlayan köpekten farkları yoktur. Aynı şeyi Ermeni'lerde de rahatça görebiliriz. Yunan halkında ise bu biraz daha az.

  Bu söylediklerim genel bakış açılarıdır. Elbet aptal olmayıp, tarihi düzgün araştırıp, bizi doğru tanıyanlarda vardır. Bize iyi gözle bakanların bize iyi gözle bakmasında şuan deli gibi yabancı ülkelerde izlenen Türk dizilerinin payı büyüktür.

  Kendimi anlatmak için biraz farklı konulara değinmem gerekse de balkanlar'ın ufak bir kısmı ve ermeniler'in bize bakışını az çok özetlemişimdir.

  sonradan ekleme: Son zamanlarda Türk dizilerinin etkisiyle balkanlarda türklere olan bakış inanılmaz bir düzelme gerçekleştirdi.
  #22729866 :)
 22. 22.
  çok da fifidir. üzerine paragraflarca yazı yazıp malak gibi açıklamalara gerek yoktur.
  #22729874 :)
 23. 23.
  fifi olması gereken durumdur. Zira bu dünya'da bir tek Türk milleti yaşamıyor. Başkalarının bakış açısını bilmezsek bu milletimize her anlamda zarar verir. En basitinden ekonomik olarak bir zararını açıklamak gerekirse olumsuz imaj yüzünden ülkemize turist gelmez. Milletimizin cebine girecek paradan oluruz. Bunun önemsiz olduğunu söylemek düpedüz cahil söylemidir.
  #22729881 :)
 24. 24.
  bizim iranlılara bakış açımız.
  #22729897 :)
 25. 25.
  Malesef Türkiye'de bulunanların çoğu bir dolandırılma hikayesi yaşamış! Böyle olaylardan sonra da tabii ki iyi bir bakış açısı olmuyor, hep "aşırı tedbirli" davranıyorlar. Kafalarında bunlar güvenilmezdir önyargısı taşıyorlar.
  #22729903 :)