1. 1.
  olmayacak bir şey. türkiye'de olanlar giderken başkaları neden gelsin? şu an sermaye amerika'ya gidiyor. amerika faizleri arttırdı ve daha da arttıracak. 2008'de dağıttığı dolarları geri toplama vakti geldi. krizde düşürdüğü dolar değerini eski haline geri getirecek. bu zaten olacak bir şeydi. gerzeklerin yönettiği ülkeler batarken, düşük dolar döneminden akıllıca faydalanan ülkeler gelişti ve şu an ki duruma hazır.
  1 -1 ... hastavilla
 2. 2.
  gelmez...
  niye gelsin?...
  bir gün şirketine kayyum atanmayacağının garantisi var mı?
  bir yatırımcı istikrar arar gerçek bir yatırımcının,10 yıl 20 yıl önünü görebilmesi lazım .bu güvence verilmeli.bu ortamda nasıl vereceksin?
  kim bilebilir 10 yıl sonra neler olacağını ,günü kurtarma derdindeyiz...anlık yaşıyoruz.
  ya da borsada oynar döviz alır satar piyasayla oynar arsa spekülasyonu yapar .bize bu 2.tip sermaye gelir.
  1 -1 ... aytmatow
 3. 3.
  Gelmez.

  Muhalif liderin evi gece yarisi basiliyor.

  Gavurlar buna dikkat eder.
  6 ... templier
 4. 4.
  yanlış bir iddiadır. hiçbir akıllı yatırımcı yarınının ne olacağı belli olmayan ülkeye yatırım yapmaz. bu adamlar parayı ağaçtan toplamıyorlar hayatları ticaret üzerine kurulmuş. bizim ülkemizde her şey tek bir adamın ağzından çıkan cümlelere göre değişebiliyor. o kızarsa dolar yükseliyor euro yükseliyor piyasalar allak bullak oluyor zam furyası patlıyor. o neşeli ise dolar sabit kalıyor zamlar gelmiyor bankalar vs kendi işlerine bakabiliyor. adalet sistemi bile ona bakarak kararlarını veriyor. sen milyar dolarlar ile oynayan bir iş adamı olsan bu riski alıp gelir türkiyede yatırım yapar mıydın ?

  sadece ucuz iş gücü var diye gelip yatırım yapan milyar dolarlık firma mı olur lan. iş gücü ucuz ama elemanlar kalifiye mi ? adam neden marka değerini düşürsün kalitesiz mal üreterek. hemen sağ tarafta çin pazarı var orada ucuz iş gücünün tillahı var ama sen demiyor musun kalitesiz ürünler için "bu ne yaaaa çin malı gibi amk" diye. adam neden bu riske girsin 2 liraya mal edeceği malı 3 liraya mal eder 5 liraya satacağına 7 liraya satar gene kar eder.
  4 -1 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  (bkz: nah)

  Bangladeş, Myanmar ve Özbekistan da işgücü şu anda Çin'den ucuz. Çin halk cumhuriyetindeki asgari ücret ile ukrayna daki asgari ücret şu an aynı.

  Neden buralara yabancı sermaye gelmiyorda Çin'e gidiyor?

  Çünkü
  ABD ve batı müttefik olarak çin'i seçmiş. ABD ile stratejik partner. 20-30 yıllık Dev kontratları var.
  1 ... gedikpasa
 6. 6.
  gaaak gaaak gak

  yönetimi stabil olmayan,

  akşam yatıp sabah

  başka şeyler konuşan tiplerin yönetimde olduğu

  ülkelere yatırım yapılmaz.

  hillllümünati kanunları madde 31.
  2 ... timur cengiz hulagu