1. 1.
  Beynin iki yarısı arasında ilişkinin zayıflaması veya bozulmasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. insan, bir eliyle tuttuğu nesnenin şeklini bile algılayamıyor. Daha ileri hallerde de ellerden biri tamamen kontrolden çıkıyor ve iradeyle hükmedilemez hale geliyor
  9 ... kiraze
 2. 2.
  national geographic'te izlediğim kadarıyla bu sendroma haiz hastalar sol ellerine söz geçiremiyorlar idi, adeta sol el bağımsızlığını ilan edip kendi yaşamını idame ettirmeye çalışıyor idi. vesselam hayret-i şahanelerimin şaşmasına sebep olmuş bir garip olay idi.
  1 ... yeeebabanin
 3. 3.
  orhan veli ve sol eli..
  -2 ... havada panik
 4. 4.
  Corpus Callosum daki sorun nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır. hasta, bir eline hakim olamaz. sanki başka bir canlıymışcasına hayatına devam eder o el. hastayı boğmaya çalışabilir, düğmelerinizi iliklerken o el düğmeleri açabilir, ceketi giymeye çalışırken o el çıkarmaya çalışabilir. ilginç bir hastalıktır.
  4 ... bunu ilk ben yazdim
 5. 5.
  (bkz: kişilik bölünmesi)
  1 ... jigsaw2
 6. 6.
  kontolden çıkan ekstremite garip şekilde felç geçirmiş gibi rutin davranışlar içine girmez. aksine kendi ayrı bir yaşamı varmış gibi davranışlar sergiler. örneğin bir vakada sol elinle* sol kulağını tut denildiğinde kişi yapamadığını eline söz geçiremediğini söylüyor. ama sağ elinle sol kulağını tut denildiğinde sol el inanılmaz bir hız ile sağ el kulağa gitmeden tutuyor.
  işin özü iki lob arasındaki bağlantının kesilmesi ile loblar bağımsızlıklarını ilan ediyor ve sağ beyin kendi isteklerini yerine getirmeye başlıyor.

  --spoiler--
  http://www.youtube.com/watch?v=ovlCZvQGntU+
  --spoiler--
  1 ... koygorenmasumuzayli
 7. 7.
  Yabancı El Sendromu (YES), kişinin ellerinden birisinin bireyin bilincinden bağımsız, kendi bilinci varmış gibi hareket etmesine sebep olan nörolojik bir hastalıktır. Yani kısaca kişinin iki elinden biri, kontrolsüz olarak hareket eder; ancak bu hareket kasılma, fırlama gibi anlamsız hareketler değildir. Tıpkı beyin kontrolünde, sanki kişi gerçekten isteyerek hareket ettiriyormuş izlenimi verir. Zira gerçekten de elin hareketlerini beynin yarımkürelerinden biri kontrol eder; ancak o yarımkürenin kontrolü kişinin kendisinde değildir. Sendrom, genellikle epilepsi hastalarının semptomlarını rahatlatmak için beynin iki yarımküresinin cerrahi bir operasyon ile ayrıldığı bireylerde gözlenir. Aynı zamanda diğer beyin ameliyatları, inme ya da enfeksiyonlar sonucu oluşabilir.

  kaynak: http://evrimagaci.org/fotograf/46/1115/
  ... 300kgram
 8. 8.
  kişinin ellerinden birinin bireyden bağımsız olarak yönetilmesi durumudur. bir bakıma birey bir elini kendi kontrol edebiliyorken diğer eli - tik gibi anlamsız hareketlerden ziyade koordine seri hareketler yapması nedeniyle- başka bir beyin tarafından yönetiliyor izlenimi verir.
  ... kendini nimetten sayan fasulye
 9. 9.
  Harika bir hastalık valla baya havalı. Zorlukları da var, elim entry giriyor. Engel olamıyorum elime. Sabah bir uyanıyorum birsürü entry, eh elim girmiştir bunları diyorum.
  4 ... noraliya
 10. 10.
  0:00 3:33
  1 ... stajyer dede