1. 1.
    yabancı dizilerde gördüğü herşeyi taklit etmeye çalışan , tavır ve mimiklerini bile o dizilerde oynayan kişilerin hareketlerine benzetmeye çalışan özenti kişiliktir.

türk dizisi mi izleseydik diye savunma mekanizması gösterebilir bu kişiler ama sadece kendi fikirlerin , tavırların ve tarzın olsun denebilir bu kişilere.
    5 -14 ... rosava
  2. 2.
    (bkz: parçala beni sovyır deyip yerlere yatan kız modeli)
    7 ... preston
  3. 3.
    "türkler diziden anlamıyo yha" diye bütün forumlara yazan insan modeli. yabancı dizi izlemeyi sevmekten çok, yerli yapımları yermeyi sever bu tipler. yerli yapım izleyenleri de. hele ki izlediği tek dizi lost olan birinin kalkıp da -cnbc-e'de bu sezon oynayan hemen hemen tüm dizileri takip eden, big bang theory ve sheldon cooper diye ölen vs vs-. bana, sırf kapalıçarşının sezon finalini bekliyorum diye laf atan türler varki onlar hiç çekilmez. artık apachi benzeri bir terim bulmak lazım bunlara. zira bunu ergenliğe bağlamak -kendimi düşününce- manasız ve mantıksız.
    5 -3 ... dwayde
  4. 4.
    (bkz: millet lost çekiyo yaaa)
    2 ... hannibal rising
  5. 5.
    özentilikle alakası yoktur. sadece gerizekalı türk dizilerinin gerizekalı aşk hikayelerinden sıkılıp biraz daha geniş mezhepli dizilerle keyiflenmeye çalışan kişilerdir.
    47 -5 ... sin las brujas escoba xxd
  6. 6.
    yabancı dizi izlemenin, sevmenin özentilikle bağdaştırılması komiktir.
    5 ... rumy
  7. 7.
    (bkz: wolfs valley)
    ... demuraj
  8. 8.
    msn iletilerine "sawyer (h)" yazarlar.
    -1 ... atesi olan var mi
  9. 9.
    msn iletilerine @ Supernatural S2:E12 yazacak şekilde kafayı yemiş, özellikle bir diziye yeni başladığı zaman, misal Flash forward; facebook, twitter vs sikimsonik paylaşım sitelerinde hemen o dizinin hayranı olmak da örnek gösterilebilir.
    ... asatru
  10. 10.
    aşk ı memnu'yu izlemeyerek çok şey kaybeden kişiliktir.

yabancı dizi bilgisi "lost"la sınırlı olan kişiler özenti zannedebilir tabi. ulan cnbc-e ve e2'de ne bulursam izlerim ben. "ay shu film harika yhaa" tribine girmiyorum, bulduğumu izliyorum anasını satayım. hepsi de ayrı güzel. sana mı soracağım ne izleyeceğimi?
    4 -1 ... der meister