1. 1.
  O saatten sonra islediginiz sucun niteligi oraninda zorunlu oturum hakki verilmesine neden olacak suctur, cinayet islemisseniz, direk vatandas oldunuz bile.
  3 ... pipisiyle oynayan ergen
 2. 2.
  lanet olası federallerin sizi yakalamasına sebep olabilir. aşağılık pislikler her yerde çünkü.
  ... crux ansata
 3. 3.
  eğer bu ülke kuzey koreyse ortada muallakta olan pek fazla bir şey yoktur. çünkü kuzey koreye göre bir kere sınırdan içeri adım attım mı oranın kurallarına tabiisiniz demektir.
  3 ... yazar x
 4. 4.
  islenen suçun çeşidine ve niteliğine gore değişen ölçülerde yaptırımı olan eylemdir. Ornegin bir ülkeye kacak girmeye kalktiniz yakalandiniz. Göçmen bürosuna götürülür ve sınırdışı edilirsiniz. Fakat bulunduğunuz ülkede cezai mueyyidesi agir olan (uyuşturucu, cinayet,casusluk gibi) suçlara karismissaniz o ülkenin yasaları çerçevesinde yargılanır ve ceza alırsınız. Suç işlediğiniz ülke ile kendi ülkeniz arasında suçluların iadesi ile ilgili bir anlaşma varsa kendi ulkenize iade edilme sansiniz vardır fakat bunun da yine anlaşmalarla belirlenen şartları mevcuttur.

  Edit: bu konuyu merak edenler kabusa dönen hayatlar belgesel serisini izleyebilir.
  -1 ... abaninaltindakisopa
 5. 5.
  turist olduğunuz için muhtemelen bir şey yapamazlar.
  ama sonra vatandaşı olduğunuz ülkeye geri gönderip, orada gerekenleri yaptırım talebinde bulunabilirler.

  (bkz: alın bunu cezasını verin)
  ... gina carano
 6. 6.
  Çükü tuttuğunuzun habercisidir. Birçok ülke turistleri sevmez her yeri Türkiye sanmayın, adamın ebesini bellerler. Özellikle doğu ve asya ülkelerinde çok ciddi resmi ve gayriresmi yaptırım uygularlar.
  Örnek, sudi arabistan'da bir turist trafik kazasına karışırsa her şekilde suçludur. Neden? Çünkü "sen olmasan bu kaza zaten olmayacaktı(!)"derler.
  1 ... iki teker
 7. 7.
  Savunma yaparken “Yaptığım şeyin Ülkenizde suç olduğunu bilmiyordum” diyeceksiniz.
  ... judas
 8. 8.
  ingilizce kuzenim yapmış diyin.
  ... gravedigger