bugün

-selam canım
+hello
-ne diyorsun be?
+so what? i am speaking english
-türkçe konuşsana
+sayenizde unuttum aq

evet zordur yabancı dil öğrenmek, ama asıl zor olan öğrendikten sonra başlar bana göre. insanın öğrendikten sonra öğrenmeseydim keşke dedikleri zamanlar olur.

+aaa aşkım bak turist hadi konuş

ya elin adamı tanımıyorsun etmiyorsun. ne konuşacaksın? adam kendi halinde orada fotoğraf çekip duruyor, yanına gidip

+this woman, asked me if i would talk with you *
bunu mu diyeceksin yani. lan ne konusacaksın, tek ortak özelliğiniz aynı dili bilme. sen hiç türkçe biliyor diye biriyle sırf bu yüzden konuştun mu?

böyle şeyler yapmayın abicim. insan pişman oluyor. bir de iki türk ingilizce biliyorsa ve yan yana geldiyse üçüncü kişi hemen;

+aaa siz ingilizce biliyodunuz di mi? hadi konuşunsana

niye la niye, türkçe'nin boku mu çıktı? yapmayın bunu çok kızıyorum.
(bkz: siz nasıl diyor türkçede)
-Bişeyler söylesene... Mesela kapı ne demek veya duvar.. MAsa .. dur durr nasılsın kanka neler yaptın bu gün de..
-Imhff.. Amk.
okan ın konuklarına yaptığı eylem.
+aaa sen almanca biliyodun bir şey söylesene
-ne söyliyim
+bugün hava çok güzel desenee

(bkz: bi bitmediniz)
Genellikle kızlar tarafından sıkca canımı sıkan olaydır şayet ;

+Trance hadi bi rusça konuşsana .

- niye ?

+Öyle işte konuş ya çok eğlenceli .

- Lan ben sizin palyaçonuz muyum ?

+ Aman be konuşmassan konuşma şuna bak iyi ki bi Rusça biliyor hı .

- evet iyi ki biliyorum , hadi bay .

Edit:Durup dururken gönül eğlendireyim diye niye saçma saçma rusça konuşiyim ki ?
saçma sapan bir istektir. bunun bir de osmanlica konuşsana versiyonu vardır ki akıllara zarar.
(bkz: hadi bize ingilizce birşeyler söyle) *
amerika'da exchange öğrenciyim. benden daha fazla başına gelen yoktur herhalde. adamlar dakika başı bişey söylememi istiyorlar. bi bitmediler. hani bide 6 aydır birlikteyiz.
bide bunun ingilizce bilen birini elestirme kismi vardirki hic girmiyorum.yok acun ilicali ingilizcesi yok fatih terim ibgilizcesi.aga bu ne allasen adam gayret etmis elinden geldigince konusuyor sende evinde oturuyorsun iste o ordayken durum bu.
tipten de almana benzediğim için sürekli zorlarlar. Almanca konuş almanca konuş. Maksat yanımızdaki kızlara hava atacaz, beni alman malman sanacaklar, muhabbet kuracaz. iki kıçı kırık kız için almanca mı konuşulur amk.

ich ficke deine mutter denir kızlara da bazen eğlenilir, yarılır.
genelde aile içi muhabbetlerinde çok olur
+kızım ingilizcede ekmek desene hiii :D
-bread
+ayy bizim kız ingilizeceyi sökmüş kurban olurum sanaa
"italyanca öğreniyorum" dediğim arkadaşım "yaa n'olur bir konuşsana. Hadi kahve iste benden kahve" demişliği vardır. Dur bir dur! Seni eğlendirmek için öğrenmiyorum dur! Fucking shit!