bugün

şüphesiz ki ya oksijen bizi 70 yıl hayatta tutan bir zehirse teorisinin yan komşusu. belki de ömrumüzde hiç su içmezsek ölmeyeceğiz. biz içiyoruz ölüyoruz, hayvanlar içiyor ölüyor, bitkiler emiyor onlar da eninde sonunda ölüyor. bundan sonra su mu yok. hidratasyonumu başka şeylerden sağlayacağım.
(bkz: hımm evet)
arkadaşlar.

belki de demin dünya bilim tarihine damga vuracak bir sey kesfedip bunu uludag sozluk'te sizlere sundum ama siz benimle dalga geciyorsunuz.

cok kirildim. ne cenazeme gelin ne nobelime.
Dehidrasyon yaşayanlara sormak lazım.
yalınız güzel tesbit kanka. herşeyi sorgulamama neden oldun söyliyim.
şehvetiye tarikatına girip şeyhin şeyini içenler için sorun olmayan konudur.
Oksijen meselesi daha geniş. Sonuç olarak "h2o" olan su da oksijenden geliyor.
Eğer bir zehir ise oksijen, bizler bu zehire muhtacız. Sonuç olarak oksijen olmadan 2 dakika yaşabiliyorsak Oksijen zehiri, bize 70 yıllık bir ömür biçiyor. Bunun zıttını söylemek mantık dışı kalır.
Diğer yazılanları da okudum. Oksijensiz ortamda ömür daha fazladır. Bozulma oranları daha azdır. Hakları var. Ama bence oksijen değil oksijenin yaşam verdiği gözle görülmez organizmaların işidir bu. Bu bakımdan dolaylı olarak oksijen, hayat veren ve hayat alan konuma geliyor.
Düşünmesi zevk verdi bana. Daha da düşünmek isterdim. Ama hutbeyi dinlemem gerek. Belki hoca oksijeni anlatır değil mi?
görsel
rakıya karıştırıp içenlerin akibeti ne oluyor diye merak ettirir. iyisi mi damardan almak.
bu benim bile aklıma gelmemişti ki çoğu şey gelir.

apışılıp kalınacak bir durum.
Haklı olabilirsin dostum, hemen siyanür vitamini ile bu zehri vücudundan söküp atabilirsin.