bugün

çok nadir görülen olmayanı düşünme konumuz. o da muhabbet 3-5 cümle daha uzasın diye.
yedek paraşüt var diye cevaplarsanız ya o da açılmazsa diye karşılık veriyor yurdum insanı.
bu ülkede muhabbetler o kadar boş ki, yarın ölmekle 50 yıl sonra ölmek arasındaki tek fark 49 yıl 364 gün daha fazla oksijen kullanmak.
fıkralara konu olan olasılık.

temel askerdeymiş. ilk kez paraşütle atlayacaklar. temel tedirgin, atlamaktan kaçınıyor, sıranın sonuna gidiyor falan. komutanı gelmiş. "neyin var temel atlamayacak mısın?" demiş.
temel de; "sabah anam aradı. akşam bir rüya görmüş. paraşütüm açılmıyormuş. eğer o paraşütle atlarsan 'sana südümü helal etmem' dedi" demiş.
komutan bakmış olacak gibi değil. "o zaman sen benim paraşütü al, ben de seninkini alayım. böylece o paraşütle atlamamış olursun" demiş. temel zor bela kabul etmiş, paraşütleri değişmişler.
önce temel atlamış, zamanı gelince paraşütün ipini çekmiş."flap" diye paraşüt açılmış. temel salına salına havada süzülürken yanından, aşağı doğru mermi gibi bir şey geçmiş. "ananıııııııııııııııııı............."

demek ki, neymiş: bir fıkrada paraşüt varsa, o paraşüt açılmaz.