bugün

Savaş çıkınca başka ülkeye gitmek bir zorunluluk değildir diye düşündüren başlık.
Suriyede savaş mı kaldı aq
Siz savaşı körüklemeseydiniz böyle olmazdı şimdi vicdan yapmayın boşuna iki millette size 100 yıl sövecek merak etmeyin.
Olm senin muhakeme yeteneğin hiç yok. Düşünmüyorsun da. Algın dahi kapalı.

Allah korusun öyle bir durumda kimse ülkesini bırakmaz hadi bıraktı diyelim gittiğimiz ülkede misafir olduğumuzu biliriz. Çekiniriz. Oturup kalkmasını biliriz. Sahillerde nargile içmeyiz.

Ama bak biz diyoruz.

Ümmet ümmet diye dolaşan sizler ise gittiğiniz ülkenin Suriyelisi olursunuz.
Eğer gittiğim ülkeye hiçbir faydam dokunmadan fazlaca adli vaka yaratıp, sürekli üremekten başka bir davranış sergilemeyip bir de kayıt dışı işsizlik yaratacaksam daha beterini yapsınlar ben razıyım.
Suriyeliler kim için şehit olacaktı. Esad? Ypg? IŞiD? El kaide? Bunlar için ölecek varsa buyursun ölsün.
Mülteci yoktur korkak vardır. Savaş durumunda bir tarafta olmak zorundasınızdır. Ya zafer ya mağlup ikisi, arası yok. Ülkesinden kaçan meydanı bırakan haindir.
öncelikle ülkende savaş çıkarsa eli silah tutanlar başka ülkeye kaçmaz, vatanı için mücadele eder, çarpışır, gerekirse bu dünyadan göçer gider.

suriyelilerin yaptıkları bu değil hiç şüphesiz. bunun yerine mücadelelerini türkiye topraklarında üremekle veriyorlar. ulan mülteci olup nüfusu 10 yıl içinde katlanarak büyüyen tek ulus bu suriyelilerdir. ayrıca suriyeli sever şu yukarıdaki müsvette umarım suriyeli tecavüzüne uğrar.
Atm güzelleri bordo klavyeciligine baslamis gene * )
Direk esir pazarı.
Böyle giderse zaten kendi ülkemizde mülteci olup yaşayıp göreceğiz varsayımlara gerek yok.
Vatanı seccadesini serdiği yer olanlardan değiliz çok şükür.
Mülteci olmamak için her gün ülkemizi sağlam tutmaya çalışıyoruz.

Olmamak için yeterince savaşmadılar, şimdi de kaçıyorlar.
Dünya savaşı yaşadık, işgal edildik, katledildik, kurtuluş savaşı verdik,
O sırada kadınlarımız, çocuklarımız neredeydi?
Savaşın göbeğindeydi, hiçbiri başka ülkelere kaçmaya çalışmadı,
Bugün onların fedakarlıkları sayesinde Türkiye Cumhuriyeti var.

Sanki hiç yaşanmamış şeylermiş gibi bahsetmeyin savaştan,
Sanki savaş çıksa kaçacak gibi bahsetmeyin türkten.
Kaçsa kaçsa Arap devşirmeleri kaçar.
Şimdi selam ve siktrgit ile.
https://www.google.com/am...uriyeli-3-kisi-gozaltinda

Kızkardeşlerini, eşlerini dilendiren, başkasının altına sokan kansızları görünce maalesef içimizden üzülmek gelmiyor.
1919'da gitmedik. Yarın da gitmeyiz. Kanla alınan kanla verilir. Bozkır'ın dilini bilmeyenler anlamaz...
Gerçek başbuğ M.kemal Atatürk'ün dediği gibi "Ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatı ile buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta, hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağını alır, bu şekilde Elmadağı’ na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. Kurşunlarım bitince de bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunları ile yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim "
"Mülteci" dediğin kampı olur, kampta durur. Ne zamana kadar? Savaş duruluncaya kadar.

Büyük şehirlerin ücra mahallelerini peyderpey mesken tutup, o sahil senin, bu sahil benim tatil peşinde koşmaz mülteci. Kurban bayramında memleketine tatile gidip, tatil bitişi mülteci olduğunu iddia ettiği topraklara da dönmez.

Neresinden tutsan elinde kalır bu mevzu. O yüzden fazla debelenme; debelendikçe derine kaçar.
Mümkün değil türk ulusunun insanı mülteci olamaz.
Biz alır silahımızı ailemizi yurdumuzu savunuruz ama kimlerin ilk kacacağını da biliyoruz. Vatan hainliğini allayıp pullayıp durmayın artık, ne yapmaya çalıştığınız apaçık ortada.
Türk mülteci olmaz. Kıçına tekmeyi vururlar iki günde. Bizi kim sever a akıllım? Tayyipçilik de bir yere kadar. Mülteci olan adamın aklına sahil mi gelir; yoksa nargile mi? Boş yapmayın!
Ben bunu hep düşünürüm, evimden mecburi olarak uzakta olmak. Yollar, sefalet, hayvan muamelesi görmek. Her duştan çıkınca ve yatağımda uyandığımda ciddi olarak aklıma bu geliyor. Ben mi tuhafım bilmiyorum, böyle şeylerin kıymetini her an kaybedebilecekmiş gibi bir düşüncedeyim.
Kacmak kansizlarin isidir. Biz kalir kanimizin son damlasina kadar savariz da bir karis toprak vermeyiz. Türk ten mülteci olmaz.
Boş adamın boş düşüncesi, uzun uzun yazıp siklemeye bile değmez.
mülteci biz olsaydık biz de onlara şefkatle bakmayı öğrenirdik. suriye ve afganistan dışarıdan bir ülke tarafından işgal edilmediği için içerde savaş eden insanlar yine kendi halkı,akrabası, eşi, dostu. bir tarafa ait olmamak için ülkelerini terkt etmiş bu insanlara ayrıcalıklı davranmaya gerek yok. Uluslarası hukukların öngördüğünü vermek yeterli ve bunu da çok görmemek gerekiyor. siz de bir gün ülkenizde hükümetten dolayı yaşam hakkı bulamadığınızda sağlıklı bir gelecek için başka bir ülkeye kaçmak zorunda kalabilirsiniz.
benim dedem çetecilerdendi mehmet karayılan önderliğinde vatanı fransızlara dar etti ben d de savaşta gücüm yetmezse şerefimle ölürüm de korkak bir orço gibi vatanımı şerefsizlere bırakmam.