bugün

Savaş çıkınca başka ülkeye gitmek bir zorunluluk değildir diye düşündüren başlık.
Suriyede savaş mı kaldı aq
Siz savaşı körüklemeseydiniz böyle olmazdı şimdi vicdan yapmayın boşuna iki millette size 100 yıl sövecek merak etmeyin.
Olm senin muhakeme yeteneğin hiç yok. Düşünmüyorsun da. Algın dahi kapalı.

Allah korusun öyle bir durumda kimse ülkesini bırakmaz hadi bıraktı diyelim gittiğimiz ülkede misafir olduğumuzu biliriz. Çekiniriz. Oturup kalkmasını biliriz. Sahillerde nargile içmeyiz.

Ama bak biz diyoruz.

Ümmet ümmet diye dolaşan sizler ise gittiğiniz ülkenin Suriyelisi olursunuz.
Eğer gittiğim ülkeye hiçbir faydam dokunmadan fazlaca adli vaka yaratıp, sürekli üremekten başka bir davranış sergilemeyip bir de kayıt dışı işsizlik yaratacaksam daha beterini yapsınlar ben razıyım.
Suriyeliler kim için şehit olacaktı. Esad? Ypg? IŞiD? El kaide? Bunlar için ölecek varsa buyursun ölsün.
Mülteci yoktur korkak vardır. Savaş durumunda bir tarafta olmak zorundasınızdır. Ya zafer ya mağlup ikisi, arası yok. Ülkesinden kaçan meydanı bırakan haindir.
Kardeşim mevcut Türkiye sanki çok mu iyi? Ekonomi kötü, ülkeyi siyasal islamcılar yönetiyor; Torpil, çifte standart aldı başını gitti, yaşam aşırı zor yani. Bi ev kredisi çektik faizi dayadılar anasını satıyım. Mevcut Türkiye’den siktir olup gitmiyorsak avrupa ülkelerine demek ki hiçbir şey yıkamaz bizi.

Mülteci güzellemeniz mide bulandırıyor iyice ya. Adam olan her türlü zorluğa rağmen ülkesini terk etmez aksine mücadele verir, korkak olmaz. Mücadelemizi veriyoruz işte biz de hamdolsun.
öncelikle ülkende savaş çıkarsa eli silah tutanlar başka ülkeye kaçmaz, vatanı için mücadele eder, çarpışır, gerekirse bu dünyadan göçer gider.

suriyelilerin yaptıkları bu değil hiç şüphesiz. bunun yerine mücadelelerini türkiye topraklarında üremekle veriyorlar. ulan mülteci olup nüfusu 10 yıl içinde katlanarak büyüyen tek ulus bu suriyelilerdir. ayrıca suriyeli sever şu yukarıdaki müsvette umarım suriyeli tecavüzüne uğrar.
Atm güzelleri bordo klavyeciligine baslamis gene * )
Direk esir pazarı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.