1. 1.
  bir şeyin bir kısmını kabul edip bir kımını kabul etmeyen insanlara iyilikleri için yapılan nasihat.
  1 ... palta
 2. 2.
  bardağın tamamının dolu olmasını öncelikli istemek,yok olmuyorsa ;hiç olmamasını yeğlemek.yarım ,çeyrek vb. kavramlarla ilgilenmemek.
  3 ... obsessive
 3. 3.
  olayın boyutuna göre göze alınması kuvvetle muhtemel delikanlılık durumu.
  3 -1 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  dolu dizgin,uymadıysa kaldır at, bizde boyle ... diye devam eden turk pop muziginin* nadide eserlerinden birinin nakaratının başı.
  1 -1 ... burningfingers
 5. 5.
  biyolojide kasların kasılma prensibi.belli bi eşik değerinin altındaki uyartılarda kas kasılmaz.eşik değerinin üstündeki uyartılarda ise uyartı büyüklüğü kasılmayı değiştirmez.
  2 ... tequila cup
 6. 6.
  kaslardan ziyade vücuttaki sinir hücleri için söylenebilir. bunlar ya çalışır ya da çalışmaz. az çalışması diye bir şey yoktur.
  1 ... terzioglu
 7. 7.
  ya herro ya merro felsefesidir bu.
  mahallenin bıçkın delikanlılarına sorarsak eğer zaten bundan gayrı çözüm yok; bundan sonrası olayın gidi$atına ve gösterilecek reaksiyonların $iddetinin senin e$ik değerine olan etkisine bağlı.. yani aslında kaybedilecek ile kazanılacak arası bir uzun ve deruni dü$ünsel seans ki almı$ ba$ını gitmekte. aslına bakarsan (bak artık istersen!);
  gerçekten istediğini bildiğin bir$ey için sava$maktan daha doğrusu olmaz diyen tarihsel kahramanlara, alplere, yiğitlere bir noktada hak vermemek ve "lan sanki ne kaybedeceğim ki? zaten benim değil; en azından $ansımı denerim!" diye dü$ünmemek elde değilken, bir paket sigaranın tüketim süresi beynini yiyen ve seni diğer yükümlü olduklarından istemsizce arındıran habis hislerin giderek büyümesi ile pozitif yönlü ili$kiye girmi$ken, ezcümle; çarenin çaresizliğiyle ile güre$ tutarken sen, cesaretinin kumbarasını kır ve git yakla$ ona!

  membranı yırt!

  ya çık son nefesine kadar oyna topunu, göster kendini, çalımını at. çelme tak, kazanmak için enerji ve sinerji içeceği kullan. zaten senin olmayandı o, minimumdan dene.
  korkma; tekrar ölmez ölüler ne de olsa.
  2 ... ceviz agaci
 8. 8.
  (bkz: ya hep ya piç)
  2 -2 ... pafküf
 9. 9.
  (bkz: ya iç ya sıç)
  4 ... armyy
 10. 10.
  (bkz: ya devlet başa ya kuzgun leşe)
  1 -1 ... birdy