1. 1.
    ölümden sonra yaşam var.(velbasü badel mevt) imanın şartıdır. bir an yok olduğunu varsayalım. ölümden sonra hayat var deyip inanlar ve ona göre yaşayanlar ne kaybeder? hiçbir şey kaybetmez.
    ama ölümden sonra hayat varsa (ki var) ölümden sonra hayat yok deyip inananlar ve öyle yaşayanlar öbür tarafta her şeyini kaybeder.
    4 -2 ... idrak yollari enfeksiyonu
  2. 2.
    inananlarin celiskisi adina harika bir baslik. sadece olumden sonra hayat var diye, normalde yapacagi boklari yapmaktan korkan ve yapmayan birinin; olumden sonra hayat varmis yokmus sikinde olmayan, ancak daima duzgun yasayan, her hayata saygi duyan ve bunu ogreten birinden ustun olmasi bence mumkun degil. ha gercekten olumden sonra hayat varsa, ve bu birinci arkadas sirf korkusundan bazi pislikleri yapmadigi icin mukafatlandirilacaksa oyle vaziyetin icine soxum yine de.
    2 -3 ... peder
  3. 3.
    Öldükten sonra hayat yoktur.
    -2 ... emeklimuhendis
  4. 4.
    ya varsa? bu dünyada 5-10 dakika namaz kılsan, bir an karıya bakmasan çok da bir şey kaybetmezsin evlenince doya doya bakarsın sonuçta ama ya varsa?

edit: biz de saydığımız günahları işliyoruz tabi allah affetsin.
    -1 ... teist
  5. 5.
    imanını ihtimaller üzerine kuranların ortaya dökülmesine sebep olan sorunsaldır.

--spoiler--
    vay efendim ölümden sonra hayat, sorgu sual yoksa ben bir şey kaybetmem ama ya varsa sen cehenneme gidersin falan
    --spoiler--

kusura bakmayın da, böyle iman mı olur lan! ben tanrı olsam ilk başta böyle uyanıkları cehenneme atardım.
    -1 ... ecinni
  6. 6.
    benim kaybedecek bir şeyim olmaz elhamdülillah.
    ... kazangap