1. 1.
    insanın zerrecik gibi ne bileyim bit gibi olduğjnu hissetiren tespitimdir bakınız. Çocukken yıldızlara bakıp rüyaya dalanlar daha iyi bilir gerçi o da bir elin parmağını geçmez ya neyse. Zavallı Sütlü çocuklar gökdelenlerin arasında doğmuş, 3 m yakınındaki komşu apartmanın renkli donlarınından başka bir şey görmeden büyümüş, avize gibi ışıldayan sayısız yıldızlardan bihaber. Neyse işte o yıldızlar gerçekten çok yakın gelirdi. Elini uzatsan değecek gibi ama uzatınca değmeyen. ilk hayal kırıklığını yaşatan cinsten. Sonra katlanır bu kırıklıklar. Her verdiğin fire de bir kat daha uzaklaşır onlar. Giderek uzaklaşır. O mesafe arttıkça sen küçülürsün iyice küçülürsün. Yaşlandığını anlarsın. Bilincini açan her olayda aslında biraz da uzaklaştırırsın o yıldızları.
    2 ... anima mundi
  2. 2.
    Bence insan şunu bilmeli bir daha bu günkü kadar genç olmayacağız. Bu nedenledir ki ben kendimi yaşlı hissedemiyorum. Hala çocukluğumda ki gibi hava kararıp, yıldızlar göründüğünde kafam yukarıda yürüyorum. Çoğu kez yanımdakiler tarafından" önüne bak." ihtarı alıyorum. Ayrıca onları değerli kılan yegane şey budur bence bazı insanları uzaktan sevmenin daha iyi olduğu gerçeği gibi.
    5 ... everybodys changing