1. 1.
  insan evladının yaşlandığını, enerjisinin artık minimuma indiğini hissettiği o nadir anlardır.
  Şimdi yaşlılık nedir tanımlayalım desek net bir tanımını yakalamamız mümkün olmayacağından mütevellit ufak bir anlatımla betimleyelim.
  şahsen 28 yaşına burun farkı kaldı. Yaşlı hissediyorum, dayıma sorsam adam 65 yaşında ah ulan senin yaşında olacaktım der! He 18 - 20 yaş kardeşlerimiz var burada onlara bakarsan ebemin amını görmüşüm.

  28 yaşlı değil eyvallah ama biz gece gündüz yaşadık kardeşim. iş güç, varlık yokluk, sıkıntı sorun. geceleri rahat rahat uyumadık ki onları da sayınca double hesap çıkıyor.

  Geçen yine kendimi yaşlı hissediyorum... nasıl mı? ulan bundan 5-6 sene önce yok hatta 3-4 sene önce gece klüplerine gitmek bana nasıl eğlenceli nasıl güzel nasıl keyifli gelirdi anlatamam. geçenlerde bir arkadaş beraber bir yerlere gidelim falan filan dedi. iyi lan gidelim dedim de böyle ayıp olmasın diye gönlü olsun diye çıktım. Birader 1 saat sonra o cıstak cıstak dımtıs dımtıs müzik beynimde yankılanıyordu. migren ağrım tuttu ya lan? Zenciler R&b müzikte nasıl çoştular öyle tam kliplerdeki gibi. Dedim kardeşim çıkalım gidip sahilde cafeler var biramızı yudumlayıp muhabbetimizi edelim. kaldırmadı ya kafam. kanka ben o mekanlara her hafta sonu giderdim cuma cumartesi ayda 8 defa ortalama. şimdi 1 saat duramadım. niye? banko yaşlandım olm ben.

  bazen birine laf anlatmak da zor geliyor. sevgili ayakları da bana artık sıkıcı gereksiz geliyor.

  kuş ötüyor he? keser sapı gibi yanlış anlamayın sevgili ayakları saçma geliyor dedim diye. malda mülkte sıkıntı yok hamdolsun. inanmayan manitasını göndersin olm yalan mı söyleyeceğim adamı kızdırıyorsunuz amk. neyse...

  o aşkım, canım, whatsapp, sms, aradı, açmadı, duymadın, nerdeydin, kimler var, anasının amı??? bana artık anormal geliyor aga. evlenip kurtulucam bu karı kız şerrinden. aranızda taliplerim varsa lütfen çekinmeyin. pek kriterim yok. karşı cins ( bayan ) olsun yeter.

  yaşlandığımı hissettiğim anları böyle toplarım daha çok var. sabahları erken uyanıyorum mesela. eskiden öğlen 2'ye kadar yatardım. o da büyük etken babama kızardım " pezevenk uyusana ne işin var 7'de ayakta sanki işin gücün var " diye. adam zamanında çok uyudum şimdi uykum gelmiyor derdi. haklıymış aga!

  17 - 24 yaş arası yaşlandım demesin onların yaşlanmaya hakkı yok. ben yaşlanırım onların yerine de kıyamammmmmmm...
  3 ... carmadon
 2. 2.
  gözümüzden bir damla yaş akar, yerimize yaşlanan yazarımıza teşekkürlerimizi iletiriz.
  ... beniptalmoruk
 3. 3.
  Betüş'ün evlenmesi. Ne zaman büyüdü de evlendi. Yaşlandık..
  2 -1 ... dudu peri
 4. 4.
  En berbat anlardır.
  Bi havayla çıktığım halısaha maçının daha 10. Dakikasinda nefes almakta zorlanmaya başlayıp kaleye gecmeme neden olan yaş problemini hissettiğim andır. Ayn ruh halina benden 5 ay küçük olan çocukluk arkadasimi her görüşümde girmekteyim zira kız tam yaşını gösteriyor.
  1 ... kotubocek
 5. 5.
  tatil planlarındaki plaj voleybolu, disko vs'in yerini sakin bir deniz kıyısında rakı balık, dostlarla birlikte gitar çalmak vs'in almaya başladığı; hatta otostopla yapılan yolculuklar, çadırlar, ağaç evler vs vs vs yerine uçak, oda servisi olan oteller gibi konformist seçeneklerin tercih edildiğinin fark edildiği andır.

  doğumgünü pastanıza koyacağınız mum sayısının, ayakkabı numaranıza yaklaştığını görüp gülümsediğiniz andır.
  2 ... posei doon
 6. 6.
  fiziksel olarak hissedilen anlardır sanırım.

  düşünyorum az önce: ulan bir check up yaptırsam, bacak, saç, kalça, böbrek, omuz olmak üzere en az 5 hastalık kesin çıkar. önceden olsa turp gibiyim falan derdim. yaşlandık demek ki.
  1 ... tembel adam
 7. 7.
  Sokakta top oynayan çocukların, kaçan topları sana doğru geldiğinde, topunu atmaları için sana; 'abi' değilde 'amca' diye seslendiklerini duyduğun andır..
  1 ... thenomad
 8. 8.
  eski fotoğraflara bakıldığı anlardır.
  ne kadar değişmişiz, değişiyoruz.
  1 ... tellal
 9. 9.
  Artık hastahanelere daha çok uğramak.
  1 ... tutunamayan nar
 10. 10.
  hava bozunca kemiklerimin ağrıdığı an.
  3 ... yusufun zuleyhasi