1. 27.
    Saygısızlıktır. Her ne olursa olsun o senin büyüğün. Ama sosyal medya etkileşim vs vs derken bunu unuttu gençler.
    3 ... turuncuuu
  2. 26.
    Yaşlılara korona bahanesiyle yavşakça, saygısızca ve hadsizce davranan; alay edip küçük düşüren embesilleri bastonla terbiye edeceksin, ama böyle terbiyesizce, bastonla!
    1 -1 ... bir ihtimal daha var
  3. 25.
    bir eve kapatılmaları gereken serserilerdir. içeriye de ben ve diğer birkaç ağabeylerini sokun ve gerisini bize bırakın. onlara kendilerinden büyük yaşta olanlara nasıl davranmaları gerektiğini hatırlatalım.
    ... elmander vs kewell
  4. 25.
    Huzurevine ziyaret cezası nedir? Bu serseriler oradaki yaşlıların da hayatını tehlikeye sokar.

Ceza verirken iyice sıvamışlar.

--spoiler--
    14 gün ev hapsi ile korona virüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzur evine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi
    --spoiler--
    ... dipnotundibindekinot
  5. 23.
    "14 gün ev hapsi ile korona virüs salgınının ardından 15 gün süreyle en yakın huzur evine haftada iki kez ziyaret etme cezası verildi."
    çok büyük bir ceza verilmiş.

yaşlı adam için;
    "Kendisini gariban bir şahıs olarak tanıdım. Bu nedenle kendisine sahip çıkmaya çalışmaktayım. Ben kendisine zaman zaman da harçlık vermekteyim. Lokantada yediği yemeklerin ücretini ben ödemekteyim. Berberde tıraş olduğunda yine ücretini ben ödemekteyim." diye konuştu

bu yüzden, yaşlı adama kötü davranma, alay etme haklarına sahipsin barzo kardeş.

https://onedio.com/haber/...eti-cezasi-verildi-900801
    ... aklimakomikbisigeldi
  6. 22.
    Büyük bir kolonya sisesini munasip yerlerine Monte etmek lazım.
    ... alexdeberk
  7. 21.
    (bkz: Halkta oluşan yaşlılar hastalık bulaştıryor algısı)
    ... serdarsl06
  8. 20.
    kişi göz altına alınmış...
    adalet sistemimiz, toplumun tepkilerine göre çok hızlı şekilde çalışabiliyor. bu ilginç bir durum.
    bu tarz durumların olmasını engellemek, olmasından daha önemli. nasıl önlenebilir? bu konu üzerine kafa yormaları gerekiyor.
    bence örnek alınması gereken japon eğitim sistemidir. onların sokaklarında yolları süpüren insan göremezsiniz. kurallara uymayan insan göremezsiniz. en en en önemlisi de, karşısındaki insana saygısızlık eden insan göremezsiniz. ağaç yaşken eğilir. japon çocukları daha ilkokul seviyesindeyken çok ciddi saygı ve disiplin ile büyütülüyorlar. herkes kendi sorumluğunu biliyor. duyarlı ve düşünceli hareket ediyorlar.

https://www.hurriyet.com....oyle-cevap-verdi-41477618
    ... aklimakomikbisigeldi
  9. 19.
    tamam adam sokakta dolaşıyor böyle bir saygısızlık yapman mı gerekirdi ben adamın yüzüne baktım buhran pişmanlık üzüntü içinde belli ki adamın bir derdi var işte bu gençlik çocuklarımıza yön veriyor biz istiyoruz ki gençlerimiz bilim sanat ile uğraşsın bunlar her türlü kötülüğü yapıyor.

duydum ki içeriye atmışlar bir daha çıkmazsınız inşallah.
    ... bruce dickinson is back
  10. 18.
    Virüs sensin sen. Uyarırsın tamam ama bu ne yavşaklıktır.
    1 ... banasormabencahilim