bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  aslında o süslü pasta kadar vazgeçilmezidir yaşgünlerinin; kimse özenmez ama seçerken onu. bittikten sonra sorulmaz, sinsi bir övünmeyle 'nasıl yaa güzel çıktı de mi' diye. alt tarafı koladır işte. ama o hep gülümser bize, sanki istenmeden, davetsizce girmiş gibi, bir yaşgününün fotoğraf karesinden.
  27 -2 ... enterdy
 2. 2.
  üniversite çağına gelmiş gençler için yerini biravere bırakan koladır. ama aileyle kutlanan doğumgünlerinin demirbaşıdır, vazgeçilmezidir.
  4 ... veys
 3. 3.
  yarısı bitmiş yarısı durur. her yaş günü fotoğrafının yaş günü olan kişiden sonra ana karakteridir.
  6 ... sarp
 4. 4.
  kankisi fanta daha makbuldür.
  4 ... spitneybears
 5. 5.
  bazen doğumgünü çocuğunu bile geri planda bırakır. fotoğrafı çekenin beceriksizliği doğumgünü konseptini kola reklamına dönüştürebilir.
  2 ... ashcat
 6. 6.
  - çekiyoruuuuuum!
  - dur lan dur, kola arkamda kalmış! sağa kayayım biraz.
  - abi bu sefer de sen çıkmıyosun.
  - beni boş ver, kolanın tamamını alıyo mu?
  7 -1 ... yagmurbesleyen
 7. 7.
  aslında her türk ailesinin yemeklerinde,özel günlerinde sofralarında yerini alan şişedir.her fotografta mutlaka bır kısmı gozukur ,bızler gibi adeta objektife poz verir. faydası ,zararı yıllardır tartışılsada sofralarımızın vazgeçilmezi,yaşgünü fotograflarının ön önde poz vereni olmuştur olucaktır.
  3 ... ecya
 8. 8.
  kola ve fanta şişelerinin yıllar içinde dizayn olarak ne denli değiştiklerini gözteren bir çizelgedir adeta.
  1 ... filozofil
 9. 9.
  yaşları 30u devirmiş yazarların, çocukluk doğum günü fotoğraflarında, kendisi henüz icat olmadığı için yerine büyük abisi 1 lt lik devasa cam şişe kola görülebilen koladır.

  nostalji yapmak isteyen içi geçmiş yaşlı yazarlara hatırlatma, o şişeleri görmemiş genç yazarlara ise bilgilendirme notu: bu 1 litrelik cam şişeler, camın kalınlığından dolayı, ebatları belki de bugünkü 3 litrelik kola şişesi boyutlarındaydı. belki de fazlaydı bilmiyorum.
  4 -1 ... teyology
 10. 10.
  çocukluktan kalma anılardan yalnızca biridir.bi de o kola dolu bardağı iki elle tutup kafaya diktikten sonra asidin etkisiyle burundan gaz çıkarınca burnun yanması da ayrı bi hezeyandır çocuklukta.
  2 ... kyle katarn