1. 1.
    Şimdiki çocuklar evlerde hapis hayatı yaşıyor. Üzülüyorum.

Sokaga çıkıp birbirine taş atan kalmadı. Anca WhatsApp dan emoji atsinlar birbirlerine.
    3 ...
    #37747707 :)
  2. 2.
    Diğer bir ifadeyle yasasin 90lar çocuğu olmak.
    ...
    #37747743 :)
  3. 3.
    Kumdan pasta yapmak istiyorum .
    ...
    #37747747 :)
  4. 4.
    babam hep küçüklüğünü anlatırdı. annelerinin ölümünü babalarının kötü davranmasını bastıran tek şey sokakmış. sokakta kardeşiyle kendilerinden büyük adamlara sataşıp eşkiyalık yaparlarmış. bir gün ikiz kardeşlere bulaşmışlar babamın kafasına küçük tüp atmışlar. nasıl kurtuldu bilmiyorum ama çok gülünç gelmişti. ve o kadar deli dolu anlatıyordu ki bu yaşadıklarına hep özenmişimdir kafaya küçük tüp yemek nasıl bir şey diye. bu yüzden beni küçüklüğümde hep sokağa salmışlar bir şeyleri öğrenmem için düşünce tek başına kalkabilmem için. hayatta hep annemin babamın ya da bir başkasının yanımda olmayacağını gösterebilmek için sokakta top oynamak saklambaç oynamak silahçılık oynamak falan çok güzel şeylerdi. çocukları eve hapsetmek çok yanlış bir şey tabii bazı ailelerin bazı kaygıları oluyor. ortalık pislik kaynıyor çocuk kaçırıyorlar vs. gibi kaygıları oluyor. haklılar bir yerde. tek başını salamıyorsanız çocuklarınızı sokağa onunla gidin ve bir köşeden onu izleyin düştüğünde kaldırmayın, ağladığında ona yardımcı olmayın. böyle böyle güçlenecek hayatı görecek çocuk. erken yaşta bunları öğretmek ileride çocuğa çok büyük şeyler verir. çocukları eve telefona tablete bilgisayara veya televizyona bağlı yaşatmayın ki hayatı görsün.
    1 ...
    #37747774 :)