1. 1.
  Çok saglam bir sanatçimizdir .Korku adli sarkisi her ne kadar yasaklansada dinlenmesi gerekir.
  (bkz: Firt Emin)
  (bkz: Hadi baba gene yap)
  8 ... gkbayrak
 2. 2.
  ilk iki albümüyle işte budur dedirtmiş ama son albümü olan reflexle saçmalamıs ama özünde yetenekli sanatçı. son albümünde ud gibi ilginç enstrümanlar kullanmayı denemiş ama olmamıs. reflex in en sağlam parçası için
  (bkz: istersen inanma)
  1 ... redwinemania
 3. 3.
  aynı zamanda tv dizilerinde oyunculukta yapar bu kişi aysen gurudanın ana ile baba dizisinde sürekli bayılan elemanı oynamıstır ayrıca sıdıka dizisinin ilk bölümlerinde kenar karakterini canlandırmıs daha sonra görevi safak sezere bırakmıs sedıkanın yeni cevriminde tekrar kenarı canlandırmıs ancak dizi tutmamıstır
  ... amd
 4. 4.
  "ruhum" şarkısı ruhumu bir çocuk gibi görüp,sevip,okşamama sebep olan bir şarkıdır.
  çok tanınmak,çok okunmak,çok izlenmek,çok dinlenmek "en iyi"yi belirlemez.buna en iyi örneklerden biri yaşar kurt
  4 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  son albümüyle büyük bir hayal kırıklığı yaratan ve niksardaki evine geri dönmesini istediğimiz lise yıllarımızın boğuk sesli çağlayanı .
  ... peter tırpan
 6. 6.
  sadece soyadı nedeniyle yanlış siyasi anlaşılmalara neden olan çok sevdiğimiz sanatçı.
  1 ... anthrax
 7. 7.
  su sıralar beyoglu'ndaki barlarda calmaktadır haftada bir gece. hangı bar oldugunu bılmıyorum nıtekım degıstırıyor sık sık yanılmıyorsam.
  1 ... yasakani
 8. 8.
  sitesinde http://www.yasarkurt.org yazdığı otobiyografinin sonuna şu notu ekleyen sanatçı.

  Aslında biyografi yazmak için;hayatinin son çeyreğini yaşayan biri olmayı bekleyecektim. Ancak site yöneticisi arkadaşlarımın ısrarlarını kıramadığım için kısa da olsa bir şeyler yazayım dedim. En son Marlon Brando'nun biyografisini okumuştum. Beş yüz sayfayı askın bir kitaptı. Hayatının muhasebesini yapıyordu. Umarım benim de buna fırsatım olur. O zaman geçek bir biyografi yazmış olacağım. Başka türlüsü;bir iş başvurusu için hazırlanmış formatı belli bir cevap olabiliyor ancak.
  5 ... ucuncayir666
 9. 9.
  1994- sokak şarkıları
  1997- göndermeler
  2001- reflex
  2003- anne
  1 ... picasso
 10. 10.
  gençliğimizde önemli bir yer edinmiş, sonra yaratıcılık krizine girip yitip gitmiş sanatçıdır. 1994. 1997 ve 2003'te çıkardığı albümlerinde aynı şarkılara yer vermiştir.
  -1 ... zaknafien