1. 1.
  ağustos ayında genelkurmay başkanı olacak paşadır..türkiye de yargının bağımsız olmadığını ispatlamıştır..2 ay önce amerika ziyareti ile ordumuzun emin ellerde olduğunu bize göstermiştir..
  8 -5 ... baudelaire
 2. 2.
  atatürke mükemmel bir şiir yazmıs olan iyi asker..
  6 -1 ... clasura
 3. 3.
  ulkesine bagli komutanimiz.
  6 -2 ... divanedestan
 4. 4.
  a.k.p hükumetiyle daha başından yıldızı barışmamış olduğundan..tayyip ve tümü ağlak fetullahınöğrencileri olan ahalisi tarafından kurban edilmeye çalışılmış..bunun içinde van cumhuriyet savcısıferhat sarıkayatetikçi olarak belirlenmiş ve de güdülenmiştir..nedeni ise yaşar büyükanıt paşanın genelkurmay başkanlığınageçmemesini sağlamak..
  ancak kazın ayağının öyle olmadığının çok geç olmadan genelkurmayın verdiği muhtıra gibi beyanatlarla anlaşılmış olması ile, anında çark edilmiş ordunun "geriye dön marş" komutuyla "süt dökmüş kedi" misali kösülerek heveslerinin kursaklarında kaldığının resmidir..
  7 -7 ... witch is back
 5. 5.
  genelkurmay başkanı olmadan abd ab israil gibi güçlerin emellerine köstek olduğundan eşref bitlis gibi ortadan kaldırılmasından korktuğum paşa ..
  2 -3 ... postsinaptik golge
 6. 6.
  Genel Kurmay Başkanı olmaması için birtakım güçlerin ellerinDen geleni yaptıkları vatansever, cesur ve kemalist
  Kara Kuvvetleri Komutanı.
  2 -3 ... mavi
 7. 7.
  biran önce genel kurmay başkanı olup masaya yumruğunu vurmasını ve de "alooo neoluyoruz biz varız burda!!!" demesini beklediğim komutan.
  4 -1 ... partsch
 8. 8.
  son 10 yılda genelkurmay başkanlığı yapanların sessiz ve sert tutumlarına nazaran,çok daha samimi;ama gerektiğinde çok da sert olabilen,rte ve tayfasının gelmesin diye şemdinli'de bile sorumlu tutmaya çalıştığı,atatürk ilke ve devrimlerine çok bağlı oldugu söylenen komutan.
  2 -2 ... ucuncayir666
 9. 9.
  an itibariyle turk silahli kuvvetleri kara kuvvetleri komutani
  2 ... markasiz
 10. 10.
  "iyi çocuktur,çoook severim kendisini" dediği adam hakkında türk yargısının 39 (yazıyla otuzdokuz) yıl hapis cezası verdiği insan.
  bir devlet memuru.
  (bkz: aslında generaller de devlet memurudur)
  t.c. devlet yönetim kademesinde paşalık diye bir mevkii yoktur.
  ve generallerin laik devlet yapısı içinde kutsallığı olamaz.
  kutsal olan ,paşa olan laik değildir.
  3 -4 ... azorka