1. 1.
    hayat, bazen, uzun bir nefes aldıktan sonra bırakamamak kadar zordur. anlamsızdır ve tüm manalar derin bir keşmekeşin ardında kaybolmuştur. uzaklardan gelen sesler ve zihindeki rahatsız edici görüntüler eşliğinde yaşamak zorunda kalmak kadar acıdır. kimseye anlatamazsınız; ne onlar bilmek ister, ne de siz bunu başarabilirsiniz.
    şimdi sadece derin bir kelime bombardımanı altında kalmanın ağırlığı vardır üzerinde. gecenin bu vaktinde, tüm bedenler evinde huzuru ararken yalnız sen sokak lambaları altında ağlarsın. kalbinden akanlar yalnızca senin canını yakar, "neden?" diye soramazsın da.

uzun ve nefret dolu bir günün ardından dişlerini sıkmaya başladın. cümlelerin ardına sakladın tüm ruhunu ve acıların geride kaldı sandın hep. oysaki hep orada saklanıyordu korktuğun tüm canavarlar. yorganının altında toplanmıştı tüm bedenler ve derin bir kin biriktiriyordu içinde. ne demeli bilmiyorum, nasıl anlatmalı bilmiyorum ve nasıl yaşamalı bilmiyorum. yalnızca bakıyorsun ve yalnızca duyduğunu sanıyorsun.
    ... bay polar