1. 1.
  Hepimiz bir şeylere ayak uydurarak yaşarız; işimize, okulumuza, arkadaşlarımıza, sevgililerimize..

  insanın yaşamı ayak uydurmalara bağlıdır kim daha iyi yaşamına ayak uydurursa o daha iyi yaslanır yaşama ama tabi insan en çok kendisine ayak uydurmalıdır çünkü insan kendisinin direğidir, kendine yaslanamayan insan yaşamında eksiktir.

  insan kendi içinde başka bir hayat yaşar ama bu yaşamı unutmak zorunda kalır, modern yaşamın kendisine verdiği olanakları kullanır çalışır, okur, evlenir ama bunu neden yaptığının cevabını bulamaz herkes yaptığı için yapar yani herkese ayak uydurur, kendisine ayak uydurmaz.

  insanın kendisine ayak uydurmasının önemi işte burada ortaya çıkıyor çünkü toplum sanıldığı gibi bizi kapsayan değil bizi dışarıda tutan bir olgudur, toplum bizi dışarıda tutmak için her fırsatı değerlendirir eğer insan kendisine ayak uydurursa topluma ihtiyaç duymaz, artık toplumun direğine ihtiyacı yoktur, kendi direklerine yaslanmak ona huzur veriyor kendi içindeki yaşamı yaşıyordur.

  Bu nasıl yapılır bilmez belki Nietzsche'nin dediği gibi ''üstün insan'' olmak lazım ama insanlar artık birbirinin farklı klonu gibi hiç bir şey farklı değil farklılığın olmadığı yerde ''üstün insan'' olunamaz.
  1 ... metalheadbeleg
 2. 2.
  Farkında olmadan, bir kısır döngü içersin de yaşıyoruz.

  Günler ayları aylar yılları kovalayıp dururken,

  zaman kavramı yok olur ve bunun adına yaşama

  ayak uydurmak denir...
  ... ardakalan