1. 1.
    Merhabalar ,

Pencereden kafasınızı uzatıp gökyüzüne bakın sonsuz bir yaşam ve yaşamsızlığın içerisinde Carl Sagan'ın deyimi ile solun mavi bir noktada yaşıyoruz.

Bu soluk mavi noktada tüm dünyada insan nüfusu 7.5 milyardan fazla , Türkiye nüfusu ise 80 milyonu aşkın. Düşününce küçüğün küçüğünün küçüğünün küçüğüyüz git gide. Ortalama 70-75 sene yaşıyoruz ki bu yaşamlarımızın baştan ilk 12 senesi sondan son 15 senesi pek de verimli geçmiyor.

Ayrıca yaşamımızın ortalama 3'te 1'ini de uykuda geçiriyoruz. Totalde hesapladığımızda çok kısa kaldığımız bu dünyada,
    ne yapıyoruz?
    Bu dünyaya ne bırakacağız?
    Hangi amaçla yaşıyoruz?
    7 ... quepasa
  2. 2.
    Çok sorguladım..

40 ımda bırak dağınık kalsın dedim...
    3 -1 ... gezdimgordumyenildim
  3. 3.
    bizi burada misafir eden zat, kendini tanıtmak üzere esrefi mahluk olarak bizi halk ettigini bildiriyor.
    göz gibi kulak gibi dil gibi cihazlarla bizi donatan elbette bizden istediği bisey var. ibadet. ben kalbimin rahatlığını imanda ve islamda buldum.

beni yaratılış amacımı sorularımı en net cevaplayan islam oldu.

yoksa bu cihazatin fare ve böcek yiyeceği olacağını, azot döngüsüne katılıp gideceğine inanacaktim. bu mantıksız ve amaçsız. ama kainatta amaçsız hiçbirşey yok. ok gibi bi yönü isaret ediyorlar. sen yeterki tabelalari okumayi bil.
    6 -1 ... bittimiacaba
  4. 4.
    sorguluyoruz. her seferinde yeni sayfa açıyorum ama önceki sayfaların izleri üstünde kalıyor. yeni sayfa açmayı bıraktım.
    1 ... tanri bizimle sims oynuyor
  5. 5.
    insanlara bu soruyu sorduğumda çok ayıp, asla sormamam gereken bir soru sormuşum gibi davranıyorlar. Genelde hepsinin cevabı hayırla bitiyor.
    2 ... honeygirl
  6. 6.
    dünyanın peşinden koşarsan senden kaçar, sen ondan kaçarsan dünya seni kovalar.
    2 ... sevgikelebegi
  7. 7.
    Tabi lan manyak mısındır hayat bayattır taze olan yaşamaktır taze mis gibi fırından yeni çıkmış ekmek kokusu varken bayat mayası kokmuş ekmeği kimse istemez hele de aynı fiyatsa.
    1 -1 ... yazarxyazar
  8. 8.
    Sorguluyorum ;
    Bir çok insanın hayalini kuracağı şeylere sahibim, lakin yaşadığım hayat mutlu etmiyor beni.
    Allah ıslah etsin.
    -1 ... takintili adamim ben
  9. 9.
    çoğu zaman. bazen diyorum şu amına koduğumun dünyasında her şeye sahip olsan daha sonra ne isteyebilirsin? yeme, içme, ev, araba, yat, kat, gemi, aşk, sevgi, çoluk çocuk vs. aklınıza ne geliyorsa neyi arzuluyorsanız işte. bu dünyaya bunlar için gönderilmiş olamayız. bu kadar basit olmamalı.
    3 ... midesiz
  10. 10.
    Kendi adıma evet cevabı verdiğim sorudur. Tabiiki sorgularım, sorgulamamız gerekir.
    Bu dünyaya gönderildik, gelirken bize sorulmadı, demek ki biri yolladı.
    Bizi kim yolladı, neden yolladı nereye gideceğiz sorularının doğru cevabı ise sadece islam dininde.
    Bize bu hayatı verip türlü imkan ve nimetleri sunan bir yaratıcı var, ve hayatımızı yaşarken onu unutmız gerektiğini, attığımız her adımın aldığımız her nefesin hesabını vereceğimizi bildiriyor.
    Buna inanmayabilirsiniz lakin sonunda bu şekilde hesap vermekten kurtulmanızı sağlamaz.
    -1 ... ulusoy25